Par Teritorijas plānošanas likuma ilglaicīgu nepildīšanu, noteiktajā termiņā nenodrošinot teritorijas plānojumu izstrādi, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas ministrs Edgars Zalāns vakar parakstījis rīkojumus par 10 pašvaldību vadītāju atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas, viņu vidū ir arī Bērzaunes pagasta padomes priekšsēdētāja Vineta Lamberte.
Nu jau atstādinātā Bērzaunes pagasta padomes priekšsēdētāja Vineta Lamberte, ar ko vakar sazinājāmies, norādīja, ka ministram šādas tiesības ir bijušas, jo teritorijas plānojums, kaut arī no tā ir izstrādāti aptuveni 90%, pabeigts nav, taču šajā brīdī, kad līdz novadu vēlēšanām palicis pusgads, nomainīt plānojuma izstrādātāju nav prāta darbs.
– Šis lēmums un tā sekas lai paliek uz ministrijas ierēdņu sirdsapziņas. Es nezinu, vai kādam šajā laikā izdosies teritorijas plānojumu izstrādāt ātrāk nekā man, kas šo darbu labi pārzina. Godīgi sakot, šobrīd, plānojot pašvaldības budžetu un redzot to, kas pašvaldībā notiek, es nezinu, kādam brīnumam būtu jānotiek, lai dzīve te sāktu ritēt labāk. Es neesmu pieķērusies šim krēslam, jo nācu strādāt ar domu, ka esmu vēlētā amatā, taču man ir žēl tā cilvēka, kas turpinās šo darbu, un Dievs dod, ka tas, kas to uzņemsies, spēs turpināt līdzšinējās labās iestrādnes, nevis šajos smagajos juku laikos vienu pēc otras sāks slēgt pašvaldības iestādes un atlaidīs darbiniekus, – savu viedokli pauda Vineta Lamberte.
Viņa atzina, ka piedalījusies arī 13. janvāra mītiņā un tajā nostiprinājusies pārliecība, ka tālāk jau ir tikai bezdibenis, un arī savu atstādināšanu viņa vērtē kā "pirmsnāves agonijā" pieņemtu lēmumu. Vineta Lamberte nedomā savu atstādināšanu apstrīdēt un arī Madonas novada vēlēšanās kandidēt negrasās.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS