Pēdējo mēnešu laikā sakarā ar ekonomisko situāciju valstī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) piesakās arvien vairāk cilvēku, kas pieprasa bezdarbnieku pabalstu.
Madonas nodaļas vadītāja Maija Biezā informē: – Kopš novembra ir dubultojies bezdarbnieku pabalsta pieprasījumu skaits. Kopš šā gada janvāra darbnespējas lapas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra apmaksā, sākot ar vienpadsmito dienu. Līdz ar to arī apmeklētāju skaits strauji pieaug.
Tāpat kā citās valsts iestādēs, arī VSAA ir samazināts darbinieku skaits, arī Madonas nodaļā divu novembrī atbrīvoto darbinieku vietā pieņemts tikai viens darbinieks.
– Cilvēku, kas strādā ar iesniegtajiem dokumentiem, nodaļā ir mazāk, līdz ar to ir apdraudēta iesniegumu izskatīšana noteiktajā termiņā. Šobrīd, līdzekļu taupības nolūkos, daudz mazāk informācijas tiek sūtīts arī iedzīvotājiem, tāpēc ne slimības pabalstu saņēmēji, ne māmiņas nesaņem paziņojumus par piešķirtajiem pabalstiem. Slodze ir liela, jo dokumentu skaits pieaug, tāpat arī nodaļā ir vairāk apmeklētāju un telefona zvanu, bet darbinieku – mazāk. Cenšamies strādāt, cik vien spējam, lai mūsu klienti, neatkarīgi no darbinieku skaita, pienākošos pabalstus un pensijas saņemtu laikus un pareizi aprēķinātus. Ir izmainījusies arī saimnieciskā dzīve mūsu nodaļā, – stāsta Maija Biezā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.01.2009.
Autore:AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva