Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jaunais gads atnāk ar neziņu

Redakcija

Autors • 08.01.2009.

Jaunais gads atnāk ar neziņu
Burtu lielums

„Stara" pirmajā jaunā gada numurā jau informējām par problēmām, ko daudziem iedzīvotājiem sagādāja pasažieru pārvadātāja SIA "Norma-A" laikā no 2009. gada 1. līdz 5. janvārim atceltie reisi reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos uz Rīgu, Rēzekni, Cēsīm, Valmieru u. c. pilsētām.

Par šo faktu sarunās un vēstulēs uztraukumu pauž arī vairāki Madonas rajona iedzīvotāji, kuriem tālsatiksmes autobusi ir vienīgais transporta līdzeklis.

Lūk, kāda no vēstulēm:

„Redz kā sanāk, sākoties gadam, pateicoties Šleseram, kas tik „ļoti rūpējas" par pasažieru labklājību, esmu galīgā neziņā. Jau gadu mijā tik daudz cilvēku stāvējām pieturās, bet ciemoties netikām, jo pēc saraksta vajadzēja kursēt trim autobusiem, bet nebrauca neviens.
Divas reizes mēnesī vajag braukt uz Rīgu, bet nu baidos pieturā nosalt, nezinot, kā tikšu tālāk. Sirsnīgs paldies Madonas autoostai, kas līdz šim nevainojami apkalpojusi Mētrienu.

Tagad nu nezinu, vai autobuss kursēs 5.20 no Mētrienas un kas sagaidīs Sauleskalnā.

Ja autobusu satiksme iet „uz grunti", varbūt var kā agrāk – no rīta veda uz vilcienu Jaunkalsnavā, vakarā bija pretī. Varbūt drīkstu lūgt kādu žurnālistu kaut ko vairāk noskaidrot un sniegt atbildi rajona laikrakstā. Mēs – lauku cilvēki – nevaram katru dienu izlasīt autoostā piespraustās lapeles ar autobusu kursēšanas izmaiņām.
A. Vējiņa"

Lai skaidrotu šo situāciju, kā arī pastāstītu par sava uzņēmuma iecerēm pasažieru pārvadājumu jomā, Madonu aizvakar apmeklēja SIA „Norma-A" valdes priekšsēdētājs Andris Podgornijs. Viņš atzina, ka nebija gaidījis, ka iedzīvotāji tik asi reaģēs uz reisu atcelšanu, jo pats 1. janvārī, uzturoties Madonā, novērojis, ka autoosta bijusi tukša. Reisu atcelšana bija uzņēmuma vadības lēmums, izvērtējot katra reisa rentabilitāti.

– Mēs nolēmām strādāt pēc svētku grafika, kas ir ierasta prakse. Būtu ļoti nerentabli palaist starppilsētu maršrutā autobusu, ja reisā brauc vien pāris cilvēku. Mūsu kļūda šoreiz bija tā, ka par gaidāmajām izmaiņām pasažierus neinformējām presē, ko turpmāk solāmies darīt, – apņēmās Andris Podgornijs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2009.

Autore: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px