29. decembrī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā, piedaloties vairāk nekā 20 sabiedriskajām organizācijām, tika nolemts organizēt Vislatvijas protesta akciju ar prasību atlaist Saeimu.
Sanāksmē piedalījās gan to organizāciju pārstāvji, kas 10. decembrī parakstīja sabiedrības solidaritātes vienošanos, gan citas sabiedriskās organizācijas.
Organizāciju pārstāvji lēma par kopīga protesta pasākuma organizēšanu, pieprasot 9. Saeimas atlaišanu, 2009. gada 13. janvārī Rīgā, Doma laukumā. Protesta pasākums ieplānots 13. janvārī no pulksten 17.30 līdz 19.30.
Vairāki Latvijas pasažieru autopārvadātāji, kas atbalsta protesta akcijas organizēšanu, gatavi savos autobusos iedzīvotājus no dažādiem Latvijas reģioniem vest uz Rīgu līdzdalībai protesta akcijā. Daļa autopārvadātāju piedāvās bezmaksas braucienu uz protesta pasākumu, savukārt citi ceļu uz Rīgu nodrošinās par simbolisku samaksu. Autobusi protestētājus uz Rīgu vedīs no Aizkraukles, Alūksnes, Balviem, Cēsīm, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Madonas, Ogres, Rēzeknes, Tukuma un Valmieras.
Kā „Staram" pastāstīja SIA „Madonas ceļu būves SIA" valdes priekšsēdētājs Andris Dzenovskis, vēlmi piedalīties akcijā un paust savu protestu izteica tie šoferi, kas jūtas aizskarti saistībā gan ar Autotransporta direkcijas konkursa rezultātiem, gan haosu, kāds šobrīd valda pasažieru pārvadājumos.
– Cilvēki ir gatavi braukt, un mans pienākums ir viņiem palīdzēt. Šis nebūs bezmaksas brauciens, taču arī biļetes cena protestētājiem nebūs jāmaksā. Pieteikties uz braucienu var ne tikai šoferi, bet ikviens, kam ir iemesls protestēt pret to, kas valstī notiek. Daudzi ir neapmierināti ar to, kas šobrīd notiek, – gan šoferi, kas paliek bez darba vai spiesti saņemt mazāku atalgojumu, gan tie cilvēki, kas paliek ceļa malā, nezinot – brauks autobuss vai nebrauks, – norādīja Andris Dzenovskis.
Tie, kas vēlas apmeklēt 13. janvāra protesta akciju, var pieteikties Madonas autoostas kasē.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS