Otrdien, 6. janvārī, noslēdzās sociālo darbinieku apmācības – "supervīzija", uz ko ieradās vienpadsmit rajona sociālie darbinieki un trīs sociālie pedagogi.
"Supervīzija" tiek rīkota tādēļ, ka sociālajiem darbiniekiem, kam ikdienā nākas sastapties un risināt savu klientu sociālās, psiholoģiskās un vides problēmas, uzkrājas emocijas, kas negatīvi ietekmē ikdienas darbu un veicina izdegšanu. Apmācība nodrošina trīs funkcijas – atbalstošo, izglītojošo un virzošo jeb normatīvo. "Supervīzija" ir darba sastāvdaļa, kas veicina sociālā darba kvalitāti.
– Šīs apmācības mērķis ir nodrošināt sociālajam darbiniekam skaidrību par viņa lomām un pienākumiem, iedrošināt viņu realizēt profesijas uzdevumus, veicināt pakalpojumu kvalitāti klientiem un profesionālo attīstību, palīdzēt sociālajam darbiniekam identificēt un menedžēt stresu. "Supervīzija" galvenokārt ir palīdzība profesionālim, lai tas varētu pēc iespējas labāk un efektīvāk veikt savu darbu, – skaidro Madonas rajona padomes galvenā speciāliste sociālās palīdzības jautājumos Staņislava Pommere.
"Supervīzija" ir paredzēta likumā par Sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību, un tajā ir teikts, ka speciālistiem, kas strādā ar ģimenēm ar bērniem, vietējai pašvaldībai ir jānodrošina šī apmācība. Jautāta, vai arī šogad tiks rīkota "supervīzija", Staņislava Pommere stāsta: – Tā kā apmācības apmaksā pašvaldība, ņemot vērā šā laika ekonomisko situāciju, nav zināms, vai tiks organizētas apmācības. Diemžēl arī sociālie darbinieki nespēj izmaksas segt no saviem ienākumiem. Jācer, ka situācija mainīsies un apmācības turpināsies, jo "supervīzija" veicina sociālā darba kvalitāti.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2009
Autore: AGRITA NUSBAUMA