Tu domā, ka aicinājums lietot atstarotāju tukšs sauklis vien ir? Bet varbūt tieši atstarotāji 2008. gada pirmajos trīs ceturkšņos ir izglābuši par 170 gājējiem vairāk nekā šajā periodā pirms gada!
Kā liecina CSDD dati, 2008. gadā līdz septembrim Latvijā ir ievainoti vai gājuši bojā 892 gājēji, tas ir par 170 cilvēkiem jeb 16% mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.
Iespējams, atceries 2007. gada nogalē Rīgas ielās redzamos vides objektus – eņģeļus, kas aicināja kājāmgājējus lietot atstarotājus. Šogad eņģeļi „iziet" plašākā sabiedrībā – Satiksmes ministrijas organizētā sociālā kampaņa „Kājāmgājēj, bez atstarotāja tu būsi eņģelis" tiek īstenota ne vien Rīgā, bet vēl 14 citās Latvijas pilsētās – vietās, kurās reģistrēts vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits.
Kā informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Elīna Balgalve, šogad kampaņa tiek organizēta no 5. līdz 31. janvārim un tās laikā 15 Latvijas pilsētu centros – Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Cēsīs, Jēkabpilī, Valmierā, Ventspilī, Aizkrauklē, Limbažos un Madonā – būs izvietoti 63 vides objekti – eņģeļi.
Sabiedriskā transporta pieturvietās un dinamiskajos stendos tiks izvietoti vides plakāti, bet pilsētu sabiedriskajā transportā – piekariņi. Kājāmgājējiem tiks dalīti atstarotāji. Arī Madona tuvākajās dienās saņems atstarotājus, ko dalīs iedzīvotājiem, – apstiprināja Elīna Balgalve.
Madonas pilsētas sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš „Staram" pastāstīja, ka gaida sūtījumu ar atstarotājiem no Satiksmes ministrijas, kas rīko kampaņu „Kājāmgājēj, bez atstarotāja tu būsi eņģelis".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2008.
Autors:AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto