Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nodoklis palielināsies arī par siltumu

Redakcija

Autors • 05.01.2009.

Burtu lielums

Jaunais gads iesācies ar būtiskām izmaiņām nodokļu likumdošanā. PVN likme tiek paaugstināta atšķirīgi – gan līdz 21% līdzšinējo 18% vietā, gan līdz 10% līdzšinējo 5% vietā.

Līdz ar to daudziem iedzīvotājiem nav īsti skaidrs, ar kādu dārdzības palielinājumu 2009. gadā būs jārēķinās, piemēram, maksājot par komunālajiem pakalpojumiem – siltumu, ūdeni, īri, namu apsaimniekošanu, atkritumu izvešanu.

– Nodoklis palielināsies arī par siltumu – līdzšinējo 5% vietā būs jāmaksā 10. Reāli iedzīvotāji to izjutīs, saņemot rēķinus februārī par saņemto siltumapgādi janvārī, bet decembra rēķinos, ko madonieši saņems janvārī, tiks vēl piemērots 5% nodoklis, – skaidro SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis.

Lielāko nodokļu palielinājumu iedzīvotāji izjutīs, maksājot par saņemtajiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, kā arī atkritumu izvešanu, jo līdzšinējo 5% vietā tiks piemērots 21%.

– Pagaidām ar PVN, tāpat kā līdz šim, netiek aplikti namu apsaimniekošanas pakalpojumi, – vismaz par vienu iedzīvotājus iepriecinošu ziņu var pastāstīt SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px