Jaunais gads iesācies ar būtiskām izmaiņām nodokļu likumdošanā. PVN likme tiek paaugstināta atšķirīgi – gan līdz 21% līdzšinējo 18% vietā, gan līdz 10% līdzšinējo 5% vietā.
Līdz ar to daudziem iedzīvotājiem nav īsti skaidrs, ar kādu dārdzības palielinājumu 2009. gadā būs jārēķinās, piemēram, maksājot par komunālajiem pakalpojumiem – siltumu, ūdeni, īri, namu apsaimniekošanu, atkritumu izvešanu.
– Nodoklis palielināsies arī par siltumu – līdzšinējo 5% vietā būs jāmaksā 10. Reāli iedzīvotāji to izjutīs, saņemot rēķinus februārī par saņemto siltumapgādi janvārī, bet decembra rēķinos, ko madonieši saņems janvārī, tiks vēl piemērots 5% nodoklis, – skaidro SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis.
Lielāko nodokļu palielinājumu iedzīvotāji izjutīs, maksājot par saņemtajiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, kā arī atkritumu izvešanu, jo līdzšinējo 5% vietā tiks piemērots 21%.
– Pagaidām ar PVN, tāpat kā līdz šim, netiek aplikti namu apsaimniekošanas pakalpojumi, – vismaz par vienu iedzīvotājus iepriecinošu ziņu var pastāstīt SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA