Dažās pasaules valstīs iedzīvotāji jaunā gada pirmo dienu sāk ar atbrīvošanos no iepriekšējā gadā nolietotām mantām – dalītās atkritumu vākšanas konteineros izmetot visu lieko un nevajadzīgo.
Diemžēl Latvijā atkritumu šķirošana vēl ir vāji attīstīta un daudzviet tā vispār nenotiek. Tomēr šāda iespēja, pateicoties SIA „Madonas namsaimnieks" un AS „Latvijas Zaļais elektrons" sadarbībai, janvārī būs iedzīvotājiem arī vairāk nekā desmit mūsu rajona pašvaldībās, jo turpināsies decembrī aizsāktā akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nolietotās un saimniecībā vairs neizmantojamās elektroiekārtas, piemēram, televizorus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, ledusskapjus, mikroviļņu krāsnis, fēnus, tosterus, gludekļus, gaismekļus, radioaparātus utt.
Kā „Staru" informē SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis, uzņēmuma elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas autotransports saskaņā ar grafiku – sākot no 8. līdz 29. janvārim – ieradīsies Ļaudonas, Lazdonas, Praulienas, Kalsnavas, Aronas, Sarkaņu, Cesvaines, Dzelzavas, Mārcienas un Bērzaunes pašvaldībā. Pirmie, kas jaunajā gadā videi draudzīgā veidā varēs atbrīvoties no nevajadzīgām elektroiekārtām, būs Mētrienas un Ļaudonas pagasta iedzīvotāji, kur tās laikā no pulksten 11.30 līdz 12.30 tiks pieņemtas laukumā pie Mētrienas pagasta padomes ēkas, bet no pulksten 14 līdz 15 – pie veikala „Dīvari" Ļaudonas pagastā. Izbraukšanas grafiku pārējās pašvaldībās publicēsim kādā no nākamajiem „Stara" numuriem.
Raksturojot iedzīvotāju aktivitāti pirmajā tūrē, SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis gan spiests atzīt, ka tā varējusi būt lielāka.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto