Lai atskatītos uz pagājušā gada veiksmēm un neveiksmēm, 30. decembrī uz Madonas rajona lauksaimnieku apvienības (RLA) noslēguma tikšanos bija ieradušās aktīvākās pārstāves.
Pasākuma iniciatore, Madonas RLA vadītāja Līga Milkeviča, vērtējot 2008. gadu, atgādināja: – Katram gads bijis citādāks, un viennozīmīgi to nevar vērtēt. Gads bijis raibs, līdz vidum – pat skaists, bet beigas – diezgan bēdīgas. Man jau liekas, ka lejā jau esam un tagad jāsāk kāpt uz augšu. Piekrītu Žanetai Ozoliņai, kas teica, ka situācija valstī neatrodas bezdibenī, tikai lejā, kur ir pamats, no kā atsperties. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) protestē pret subsīdiju samazinājumu 45% apmērā un prasa papildu 7 miljonus latu subsīdijām. Prasām tikai to, kas pienākas, – 2,5% no budžeta. Sliktākais, ka nav nekādas darbības programmas, tāpēc aktīvāk jādarbojas sabiedriskajām organizācijām. Ražotājs iepirkuma cenas kritumu nevar ietekmēt, jo cenas diktē pārstrādes uzņēmumi, un savulaik kļūda bija tā, ka piena pārstrādes uzņēmumus zemnieki tik viegli atdeva pārstrādātājiem. Uzskatu, ka mums, zemniekiem, jābūt uzstājīgākiem, savas prasības jāprot darīt zināmas tā, lai lauksaimniekus sadzirdētu.
– Mēs jau daudz ko pārspīlējam, un, ja paklausās ziņas televīzijā, tad liekas, ka ir pavisam traki, bet nevar dzīvot tikai ar negatīvām emocijām, visam ir arī sava gaišā maliņa, – sacīja Ošupes pagasta z/s "Jaunprodi" saimniece Zigrīda Sproģe.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto