Tautsaimniecības lejupslīde skars daudzus. Nepatiess ir divu pēdējo ministru prezidentu – Kalvīša un Godmaņa – apgalvojums, ka vainīga ir vispasaules ekonomiskā krīze.
Igauniju un Lietuvu īsteni starptautiskā krīze nav novedusi gandrīz līdz pilnīgam valsts sabrukumam. Turklāt Igaunija pat varēja atļauties aizdot mūsu valstij 100 miljonu eiro. Vainīga ir jau diezgan ilgi kopā saimniekojošo partiju koalīcija, šo partiju padevīgā pakļaušanās atsevišķu bagātu cilvēku un dažu ekonomisko interešu grupu vēlmēm, kā arī četru pēdējo valdības vadītāju netālredzība.
Mūs sagaida īsāks vai garāks grūtību laiks. Šo grūtību pārvarēšanai visvairāk nepieciešams būtu godīgums un vēlēšanās kalpot ne savām personiskajām, bet gan valsts un tautas interesēm no valdošās politiskās elites un sociālā virsotnes slāņa puses. Diemžēl tas tā nenotiek. Vēl šobrīd I. Godmanis un četru koalīcijas partiju vadoņi ir tikai iesaldējuši, bet nav samazinājuši milzīgās algas, kas valsts un pašvaldību t. s. kapitālsabiedrībās sniedzas no Ls 10 000 līdz Ls 3000 mēnesī partiju politiķiem un viņiem pietuvinātiem cilvēkiem. Pasaules ekonomiskā vēsture nepārprotami pierāda, ka saimnieciski pagrimušas vai izpostītas valsts izaugsmei jābalstās uz kopīgiem ideāliem. Latvijā es šādus ideālus patlaban nesaredzu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2009.
Autors: VISVALDIS LĀCIS
9. Saeimas deputāts
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva