Jau daudzus gadus mūsu skolā par skaistu tradīciju ir kļuvis skatuves runas konkurss „Zvirbulis".
Šogad tas notika 12. decembrī. Konkursa mērķis ir kopt valodas runas kultūru un novērtēt skolēnu skatuves runas iemaņas.
Konkursam gatavojoties, klasēs noritēja atlases kārtas, kurās skolēni bija sagatavojuši dzejoli vai prozas teksta fragmentu. Konkursa finālam no katras klases tika izvirzīts tikai viens skolēns. Konkursā tika skandēta gan I. Ziedoņa, gan M. Čaklā, O. Vācieša, H. Dorbes un M. Zālītes dzeja.
Dalībniekus atbalstīja līdzjutēji, kas juta līdzi saviem klasesbiedriem un uzmundrināja tos ar aplausiem. Pateicība par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā pienākas latviešu valodas skolotājām Vijai Miškai un Margaritai Šķēlei.
Lai konkurss noritētu veiksmīgi, katru priekšnesumu vērtēja žūrijas komisija, ko vadīja skolas direktore Tamāra Misiņa, žūrijā darbojās direktora vietniece audzināšanas darbā Māra Lapiņa, Madonas muzeja darbiniece un Praulienas teātra kopas aktrise Māra Gaidule, bijusī skolas absolvente un Praulienas pagasta teātra kopas aktrise Anda Bērziņa. Dalībniekus vērtēja arī skolēnu žūrija, ko vadīja skolas līdzpārvaldes prezidents Normunds Eliņš. Konkursā tika vērtēta repertuāra atbilstība runātājam, domas atklāsme, skaidra dikcija un artikulācija, kontakts ar klausītāju.
Vairāk laiset laikrakstā STARS. 30.12.2008.
Autore: MĀRA LILITA LAPIŅA
direktora vietniece audzināšanas darbā