Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Daži jautājumi un secinājumi

Redakcija

Autors • 20.12.2008.

Burtu lielums

Šodien, 20. decembrī, paliek gads, kopš Saeima ar 54 balsīm par Ministru prezidentu apstiprināja Ivaru Godmani. Viedokli, kā kopumā vērtē premjera paveikto gada laikā, lūdzu izteikt Varakļānu pagasta padomes priekšsēdētāju Jāni Bārbalu un Praulienas pašvaldības vadītāju Valdi Gotlaufu.

Arī premjers ir atbildīgs

– Pilnmēness nakts rezultāti, kuras laikā Saeima apstiprināja valdības piedāvātos grozījumus nākamā gada valsts budžetā un būtiski palielināja nodokļu apmēru dažādās nozarēs, vēl nav zināmi. Tos izjutīsim nākamgad, kad tie jau būs stājušies spēkā. Tad arī uzzināsim, cik lielā bedrē valdošā koalīcija jeb „treknie gadi" mūs ir ieveduši, – uzsver Jānis Bārbals. – Par krīzi valstī ir atbildīgs arī Ivars Godmanis, tāpēc ir jākritizē, jo viņš jau ir valdības galva. Kas cits lai uzņemas atbildību, ja ne valdības vadītājs? Viņš taču bija tas, kas izvēlējās ministrus vai – precīzāk – piekrita strādāt ar viņiem vienā komandā, ar tiem, kurus ministru amatos bija deleģējušas partijas. Ja valstī izveidojusies tik dziļa ekonomiskā un finanšu krīze, valdībai, manuprāt, jau sen vajadzēja uzņemties politisko atbildību un atkāpties. Protams, labāko risinājuma variantu ir grūti ieteikt, jo mums tiek piedāvāti tikai aprēķini, bet to, kāda ir patiesā situācija, mēs, parastie mirstīgie, vēl nezinām.

Nav īstu palīgu

– Vērtējot premjera gada laikā paveikto, no malas šķiet, ka viņam nav īstu palīgu un viņš viens pats kaut ko cenšas darīt, bet pārējie turas pie sava krēsla, savas vietas. Varbūt daudzi uzskata, ka pie tagadējām grūtībām ir vainojams tieši Godmanis, taču šajā reizē, manuprāt, viņš tas gan nav, bet tā nu ir sanācis, ka viņam tiek pierakstīti arī visu iepriekšējo valdību „grēki", – uzsver Valdis Gotlaufs. – Valdības izstrādāto valsts ekonomiskas stabilizācijas plānu sabiedrība, protams, neuzņem ar sajūsmu, un premjera popularitāti tā nevairo, taču acīmredzot nebija citas izejas, cita risinājuma konkrētajā situācijā. Lai Godmanis, ja vien vēl ir jauda, strādā un valdību vada arī turpmāk! Vismaz es pašreiz neredzu, kas varētu stāties viņa vietā, un nedomāju, ka pēc premjera maiņas uzreiz palielinātos mūsu labklājība. Par to jau arī tiek runāts – sak', parādiet to cilvēku, un Godmanis atkāpsies. Es domāju, situācija valstī nav atkarīga tikai no viena cilvēka. Mums ir gan ministri, gan Saeima. Turklāt patlaban jau neizskatās, ka kāds cits tiektos pēc šī amata.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px