Jau trešo gadu biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums", R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki" kopā ar Ērgļu vidusskolu organizē labdarības pasākumu Ērgļu pansionātā.
Laikā, kad Adventa vainagā iededzam svecītes, kad ir visīsākās dienas, kad, sniegā ievīts, tuvojas Ziemassvētku brīnums, cilvēku sirdis kļūst dāsnas un atvērtas pasaulei, gribas otru iepriecināt, pārsteigt, gribas gaišumu apkārt un mīlestību.
Ar gaismiņu sirdī 10. decembrī ciemojāmies pie vecajiem ļaudīm Ērgļu pansionātā. Ziemassvētku dzejoļi ieveda pārsteigumu pasaulē. Muzikālie priekšnesumi, ko izpildīja Lilita Saulīte, Undīne Saleniece, Kalvis Kaļva un Emīls Purviņš, sasildīja sirdis. 4. un 5. klašu skolēni iepriecināja ar dziesmām. Interesantu un humora pilnu pasākumu iekrāsoja nejauši iekūlusies čigāniete, kas centās visiem pazīlēt un novēlēt laimīgo nākotni. Jauka un smaidīga rosījās Annes māte, likās, tikko kā iznākusi no R. Blaumaņa darba „Brīnumzālīte".
Katrs pansionāta iemītnieks saņēma jauku Ziemassvētku apsveikumu un atklātni ar „Braku" dabas skatiem. Visam kolektīvam dāvājām nupat iznākušo grāmatu „Rūdolfs Blaumanis mūsdienu skolēnu pārspriedumos un jaunradē", kurā apkopoti Blaumaņa konkursu skolēnu labākie domraksti. Tad nu katrs var palasīt un iedziļināties skolēnu pārdomās par latviešu klasiķi Rūdolfu Blaumani.
Paldies Ērgļu vidusskolas skolotājām Ritai Saleniecei, Olgai Elksnei un Mārītei Kovaļevskai, kā arī Ērgļu mākslas un mūzikas skolas pedagogiem! Paldies pašiem skolēniem par atsaucību! Paldies pansionāta vadītājai Ainai Zirnītei par viesmīlību un sirds gaismu! Lai visiem veselība un balti, gaiši Ziemassvētki!
Autore: ZINTA SAULĪTE
biedrības „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums"
priekšsēdētāja
AUTORES foto