Ja skolās dzird runājam „Jābrauc uz „Mursli! ", tad zini – tas ir par rajona skolu 5.-9. klašu līdzpārvalžu nometni, kas ik vasaru („Murslis" – nu jau ceturto gadu) notiek kādā no rajona skolām. Šoreiz nometnes dalībniekus sirsnīgi uzņēma Sausnējas pamatskolā.
34 līdzpārvalžu līderi no Liezēres, Kusas, Vestienas, Stirnienes, Meirānu O. Kalpaka, Kalsnavas, Murmastienes, J. Zālīša Sausnējas, Mārcienas, Degumnieku pamatskolas, Lubānas, Ļaudonas vidusskolas, Cesvaines internātpamatskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas pulcējās Sausnējas vasarā.
Nometnes darba komandā tika iesaistīti gan pieredzējuši nometņu skolotāji (Dina Podjavo no Vestienas un Sarmīte Sīle no Ļaudonas), gan skolotāji, kas līdz šim nebija strādājuši šāda veida nometnēs – Iveta Kaire no Mārcienas un Elita Leiboma no Sausnējas.
– Piecas dienas nometnes dalībniekiem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās: keramika, mīļlietiņa, imidža veidošana, dažādu ziedu veidojumu, glezniņu gatavošana, – stāsta nometnes vadītāja Līga Grāvīte. – Darbnīcas vadīja Madonas BJC pedagogi: Vineta Blumberga, Rima Smoļska, Māris Karlsons, kā arī Sausnējas pamatskolas pedagogi: Vita Zariņa un Dace Dombrovska.
Nodarbībās pusaudži strādāja un iedziļinājās sevis novērtēšanas un apzināšanas mākā, pašapziņas celšanas, ideju radīšanas un formulēšanas prasmē.
Tika ieskicēti nākamā mācību gada lielākie pasākumi, kas notiks ar rajona skolu līdzpārvalžu līdzdalību. Tā, piemēram, diskusijas izraisījās par to, kā aizraujošāk turpināt konkursu „Spicākais līdzpārvaldes vadītājs", kā veidot un organizēt skolām „Popielu", dažādu talantu konkursus, nometnes, sadraudzības pēcpusdienas. Nometnes laikā bērni devās vienas dienas ekskursijā, piedalījās pārgājienā un dažādās izklaides norisēs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.06.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
Līgas Grāvītes foto