Kopš šā gada septembra Madonā darbojas Ceļa Meklētāju klubs, kurā pusaudžiem 10-15 gadu vecumā ir iespēja apgūt dažādas dzīvei nepieciešamas prasmes, saturīgi atpūsties un iepazīties ar garīgām vērtībām.
Šajā laikā esam apguvuši glābšanas pamatus ekstremālās situācijās, iepazinuši kaķu dzimtas dzīvniekus un kaķu kopšanu, mācījušies apgleznot stiklu, apguvuši vairākas ēdienu gatavošanas receptes, sīkāk iepazinuši Latvijas valsts karoga un himnas vēsturi, iesākuši apgūt jāšanas prasmes. Nodarbības vada speciālisti, kas darbu veic brīvprātīgi. Paralēli praktiskām nodarbībām pusaudži apgūst kristīgās mācības pamatus.
Pusaudži anketās raksta, ko pa šo laiku, darbojoties klubā, ieguvuši.
Dita: „Esmu iemācījusies kārtīgi jāt ar zirgu."
Kitija: „Labu pašsajūtu kalpojot."
Taņa: „Daudz jaunas informācijas par dzīvi un dzīvniekiem."
Dāvis: „Esmu ieguvis prieku."
Mairita: „Esmu ieguvusi jaunus draugus."
Alvis: „Esmu sapratis, ko nodara kaitīgi ieradumi."
Sandis: „Esmu labi pavadījis laiku."
Dalība klubā ir pieejama katram. Nodarbības apmeklē 10-16 pusaudžu. Tā nu ir sanācis, ka gandrīz visi viņi ir sociālā dienesta klienti no trūcīgām, daudzbērnu, nepilnām vai pat riska ģimenēm. Tāpēc mums, kas ikdienā darbojamies klubā, – man, sociālajai darbiniecei Egitai, un sociālajam pedagogam Mārtiņam ir liels prieks, ka šie pusaudži ir izvēlējušies saturīgi pavadīt brīvo laiku un apgūt viņiem tik nepieciešamās dzīves prasmes.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.12.2008.
Autore: EGITA KUBLIŅA
AUTORES foto