Ir izskanējusi valsts jubileja. Joprojām ir cilvēki, kas dzīvo ar šīs dienas izjūtām sirdī. Arī Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniece Ieva Vosele.
Gatavojoties Latvijas valsts jubilejai, tika organizēti dažādi pasākumi un konkursi. Viens no tiem – "Nākamie 90", kurā piedalīties bija aicināti jaunieši no visas valsts.
– Konkursā pieteicās 515 jauniešu no visas Latvijas. Es biju viena no 90, kas piedalījas fināla pasākumā, biju vienīgā no Madonas rajona. Lieli nopelni pie tā ir manai klases audzinātājai Kusas pamatskolā. Viņa man zvanīja un jautāja, vai nevēlos piedalīties konkursā. Vajadzēja uzrakstīt domrakstu "Vīzija par Latviju pēc 10 gadiem". Tā kā esmu aktīva meitene, piekritu pamēģināt. Ziņu no Rīgas saņēmu, kad ģimnāzijā bija desmito klašu iesvētības, – pastāstīja Ieva Vosele.
Noslēguma pasākums notika Rīgā, kur katrs no konkursa 90 finālistiem saņēma piemiņas balvas un tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un Latvijas institūta direktoru Ojāru Kalniņu. Pēc tam jaunieši devās pie Brīvības pieminekļa un aizdedza svecītes.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.12.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
Foto no personiskā arhīva