Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Izvērtē pilsētas pieejamību sabiedrībai

Redakcija

Autors • 11.12.2008.

Izvērtē pilsētas pieejamību sabiedrībai
Burtu lielums

Jau pirms vairākiem gadiem Madonā tika pētīts, cik pilsēta ir pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, māmiņām ar bērniem un veciem cilvēkiem.

3. decembrī, atzīmējot Starptautisko invalīdu dienu, invalīdu atbalsta grupa un biedrība "Madonas invalīdu atbalsta centrs" pētīja, kā Madona ir mainījusies un cik tā pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Atbalsta grupa apsekoja vairākus svarīgus objektus un, pateicoties Sergejam Gužgurovam, kas ar ratiņkrēslu mēģināja gan uzbrauktuves, gan trotuāru atbilstību, gan iekļūšanu ēkās, uzzināja, ka daudzas iestādes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nemaz nav pieejamas.

Akcija palīdzēs

Biedrības "Mēs bērniem" pārstāve Māra Pastare-Grudule atklāj: – Domāju, ka ar akcijas palīdzību ir iespējams pievērst apkārt esošo cilvēku uzmanību, ka mums līdzās ir arī cilvēki ar īpašām vajadzībām un viņiem ir nepieciešama palīdzība. Bijām vairākās iestādēs pilsētā, kas ikdienā iedzīvotājiem ir nepieciešamas. Vietās, kas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir ērtas un tajās ir viegli nokļūt, tika dāvināts eņģelis, bet vietās, kas šiem cilvēkiem nav draudzīgas, tika aizdegta svecīte. Ir gandarījums, ka situācija Madonā ir uzlabojusies.

Piemēram, bijām Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā. Secinājām, ka tur ir jūtami uzlabojumi. Loga vietā ir ieliktas durvis un cilvēki var iekļūt muzejā un apskatīties ekspozīciju. Atbalsta grupa viesojās arī bibliotēkā. Šī iestāde saņēma eņģelīti, jo tur cilvēkiem ar īpašām vajadzībām bija ērti iekļūt. Bibliotēkas pirmajā stāvā ir pieejamas gan grāmatas, gan datori un internets, gan jaunākā prese. Ja bibliotekārēm palūdz, viņas nepieciešamo atnesīs arī no citiem ēkas stāviem. Vienīgais mīnuss bija durvis, jo cilvēkam, kas pārvietojas ratiņkrēslā, ir nepieciešams, lai kāds tās atver. Pašu pirmo svecīti, akciju uzsākot, nolikām pie Invalīdu atbalsta biedrības, jo diemžēl tur nav uzbrauktuves.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.12.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px