Sestdien, 20. decembrī, Madonas kinoteātrī koncertu sniegs dziedātājs Ivo Fomins.
Savu muzikālo karjeru dziedātājs uzsāka pusaudžu vecumā, kad kopā ar Tomasu Kleinu, Zigfrīdu Muktupāvelu un Guntaru Raču izveidoja grupu "Saldās sejas".
Grupa nepastāvēja ilgu laiku, 18 gadu vecumā Fomins pievienojās leģendārajai grupai "Neptūns". Astoņdesmito gadu beigās viņš vairākos konkursos tika atzīts par labāko vokālistu.
1987. gadā Ivo un viņa brālis Rodrigo (Igo) iesaistījās projektā "Liepājas brāļi". 1990. gadu pirmajā pusē Ivo Fomins spēlēja rokgrupās "Libau" un "The Cucumbers", bet 1998. gadā kļuva par grupas "Melnā princese" vadošo solistu.
2002. gadā Ivo kopā ar rokgrupas "Līvi" ģitāristu Tomasu Kleinu izveidoja duetu "Fomins & Kleins". 2003. gadā "Eirovīzijas" dziesmu konkursa nacionālajā atlasē viņi ar dziesmu "Muzikants" ieguva 2. vietu, 2004. gadā ar "Dziesmu par laimi" Ivo Fomins uzvarēja un pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" lielajā fināla konkursā.
2006. gadā Ivo Fomins uzsāka solokarjeru. Vasarā Latvijas radiostaciju apritē nonāca viņa pirmā solodziesma "Viņa raud", 2006. gada novembrī tika izdots Ivo Fomina debijas soloalbums "Palikt vienam".
Lielu atzinību Ivo izpelnījās, piedaloties telekompānijas "LNT" muzikālajā dziesmu šovā "Zvaigžņu lietus", kur kopā ar aktrisi Ievu Pļavnieci ieguva trešo vietu.
Šogad dziedātājs izdeva savu labāko dziesmu izlasi. Tajā iekļautas un apkopotas dziesmas, kuras spēlējušas nozīmīgu lomu Ivo Fomina karjerā. Madonā dziedātājs uzstāsies ar šo programmu.
Autore: INESE ELSIŅA