Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Blaumaņa darbi joprojām aktuāli

Redakcija

Autors • 08.12.2008.

Blaumaņa darbi joprojām aktuāli
Burtu lielums

6. decembra rīts „Braku" mājās uzausa, sniega pārslu izrotāts – mežrozīšu krūms Sniega mātei bija palūdzis smalku sniegpārslu villaini un liepas katrā zarā iekārušas mazus sniega zvaniņus.

„Braku" pagalma celiņi aizveda uz mājīgo saimes istabu, kur kurējās silta uguns, uz galda smaržoja smalkmaizītes un viesus sagaidīja pati saimniece – muzeja vadītāja Anna Kuzina. Viesu istabā ciemiņus uzdziedāt aicināja „Čiksas" kopā ar savu muzikālo pedagogu un „Meņģeļu" muzeja vadītāju Ievu Vilnīti. Nokļūstot rakstnieka istabā, varēja aplūkot visu četru konkursu skolēnu darbus. Anna Kuzina saka: „Šodien „Brakos" goda vieta bija Blaumaņa krēslam pie rakstāmgalda." Katrs varēja apsēsties, aplūkot domrakstus, sajust rakstnieka maģisko auru un uzņemt enerģiju.

Cits „Braku" celiņš aizveda uz riju, kur sagaidīja Rijas māte, velniņi un pati Velnu māte. Mazs un mīļš celiņš aizvijās uz pirtiņu, lai saņemtu Tomuļmātes laba vēlējumus, lai veselība, lai gaišas domas un, galvenais, lai nezūd rakstīt gribēšanas talants.

Sniega pārslu pabārstīts arī trepju celiņš uz Blaumaņa kapiem, lai pateiktos rakstniekam, lai svecītes liesmiņu iedegtu, lai savu ziedu noliktu.

Sniega ierotāts ceļš uz Ērgļu saieta namu, kur, Valmieras teātra aktrises Ievas Puķes vadīts, sākās Blaumaņa literārās prēmijas 4. konkursa noslēguma pasākums. Konkursā pavisam bija piedalījušies 246 skolēni pamatskolu un vidusskolu grupās. Darbi bija ceļojuši no visas Latvijas. Kad žūrija tos bija izvērtējusi, tad 40 labākie rakstītāji tika gaidīti noslēguma sarīkojumā. Arī Madonas rajona skolēni bija čakli rakstītāji – pavisam 37, bet kā labākie atzīti deviņi.

Visvairāk pamatskolu grupā rakstīja par tematu „Dižās Braku liepas stāsts". Atzinības, kuras pasniedza „Braku" muzeja vadītāja Anna Kuzina, no mūsu rajona saņēma Madonas pilsētas 1. vidusskolas 9. klases audzēkne Laura Sika un Ērgļu vidusskolas 8. klases skolniece Aiga Vorobjova. Interesanti bija domraksti par tematu „Dzīvot ir savas iedzimtās dāvanas attīstīt līdz augstākai pilnībai" (R. Blaumanis). Pasniedzot balvas, Madonas muzeja literatūras sektora vadītāja, žūrijas pārstāve Dace Zvirgzdiņa teica: „Vērtējot darbus, meklējām tajos, ko vairāk skolēns pats no sevis pateicis, ne grāmatās izlasījis. Prieks bija par to, kā skolēni bija veidojuši situācijas, kas atļāva R. Blaumaņa varoņiem darboties mūsdienās."

Vairāk laiset laikrakstā STARS. 09.12.2008.

Autore: ZINTA SAULĪTE
„Braku" muzeja galvenā speciāliste,
konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētāja

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px