Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pieklājīgas braukšanas nedēļa

Redakcija

Autors • 03.12.2008.

Pieklājīgas braukšanas nedēļa
Burtu lielums

Pirmo reizi Latvijā nedēļa no 1. līdz 7. decembrim tiek izsludināta par Pieklājīgas braukšanas nedēļu. Tās laikā autovadītāji tiek aicināti būt iecietīgiem un savstarpēji pieklājīgiem, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un kulturālas braukšanas principus.

Kā apliecinājumu šīs akcijas atbalstam autovadītāji tiek aicināti pie sava transportlīdzekļa piesiet zilu lenti ar uzrakstu „Ir labi būt labam". Lentes ikviens autovadītājs var bez maksas saņemt „Statoil" degvielas uzpildes stacijās (arī Madonā), kā arī CSDD un „SEB līzinga" nodaļās. Būs pieejamas arī pasaku grāmatas pieaugušajiem „Ir labi būt labam".

Madonas „Statoil" degvielas uzpildes stacijas pārdevēja operatore Indra Brutāne pastāstīja, ka daudzi autovadītāji par akciju ir informēti un paši jautā pēc zilās lentītes. Arī pārdevējas iepazīstina klientus ar notiekošo akciju un aicina būt pieklājīgiem uz ceļa.
Šajā nedēļā visā Latvijā notiks kulturālas braukšanas policistu reidi. Kā informēja Madonas RPP KPB 3. nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Gunārs Latkovskis, arī Madonā pastiprināti pievērš uzmanību autovadītāju braukšanas kultūrai, lai gan te nav tik raksturīgs tāds braukšanas stils, kāds ir lielajās pilsētās. – Tomēr ir arī pie mums tādi braucēji, kuriem šonedēļ cenšamies mutiski izteikt brīdinājumu un aicināt ievērot kulturālas braukšanas principus – rādīt pagriezienus, nepalikt krustojumos pie aizliedzošā signāla, iekļauties vienotā plūsmā – nebraukt pārāk ātri vai pārāk lēni, nerādīt nepieklājīgus žestus un nelamāties pie auto stūres, neatstāt auto vietās, kur tas traucē citiem satiksmes dalībniekiem, pateikt „paldies" u. c., – sacīja Gunārs Latkovskis.

Pieklājīgas braukšanas nedēļu atbalsta un akcijā iesaistās arī sabiedriskais transports. SIA „Madonas ceļu būves SIA" komercdirektors Andris Dzenovskis: – Mēs saviem labākajiem šoferiem izsniedzam zilas lentītes ar uzrakstu „Ir labi būt labam", lai viņi tās piesien pie autobusa atpakaļskata spoguļiem. Kā nekā arī daudzi mūsu autobusi dodas uz Rīgu un citām Latvijas pilsētām – lai tur pamana, ka mūsu autobusus stūrē pieklājīgi un laipni šoferīši.

Aptaujājot autovadītājus par Pieklājīgas braukšanas nedēļu, viedokļi bija dažādi. Pārsvarā akciju atbalstīja. – Ar kaut ko ir jāsāk, kaut kas ir jādara, jo situācija pati no sevis diez vai uzlabosies. Kaut arī esmu pārliecināts, ka šīs kampaņas nedos lielus rezultātus, tomēr atbalstu pilnībā, jo braukšanas kultūra Latvijā ir smagi atpalikusi, – atzina kāds autovadītājs ar nelielu braukšanas stāžu. – Kamēr pats nesāku braukt, nebiju ievērojis, kas notiek uz Latvijas ceļiem.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.12.2008.

Autore: AGRIS VECKALNIŅŠ

AUTORA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px