Nākamo Dziesmu un deju svētku organizēšana jāuzsāk jau patlaban, tiekoties ar Tautas mākslas centra vadību, secināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.
„2008. gada Dziesmu un deju svētki ir bijuši veiksmīgi, radoši un daudzveidīgi. Lai nākamie tautas kopības svētki noritētu vēl veiksmīgāk, jau šobrīd jāuzsāk aktīvs darbs to organizēšanai. Tautas mākslas centram jāpārdomā svētku finansēšanas un biļešu realizācijas jautājumi un programmā jāmeklē līdzsvars starp tradicionālajām vērtībām un jaunradi," uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš. Valsts aģentūras „Tautas mākslas centrs" jaunais direktors Juris Karlsons informēja, ka centra uzdevums būs veicināt Dziesmu svētku plānošanu reģionos, nevis tikai Rīgā. Paredzēts, ka Dziesmu un deju svētku kontekstā katrā Latvijas reģionā ik gadu tiks organizēts un notiks kāds nozīmīgs kultūras pasākums.
Šogad Dziesmu un deju svētki aizritēja Latvijas neatkarības 90. gadskārtas zīmē. Astoņās dienās notika 39 dažādi koncerti un pasākumi. Svētki pulcēja rekordlielu dalībnieku pulku – 38 601 dalībnieku.
Dziesmu un deju svētku biroja vadītājs Romāns Vanags informēja, ka šāgada svētku organizēšanā nozīmīgs bija uzņēmēju atbalsts, pasākumam kopumā atvēlot vienu miljonu latu. Nozīmīgi bija svētku ieņēmumi, kas sasniedza pusmiljonu latu.
Autore: INESE ELSIŅA