Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par svētku organizēšanu

Redakcija

Autors • 03.12.2008.

Burtu lielums

Nākamo Dziesmu un deju svētku organizēšana jāuzsāk jau patlaban, tiekoties ar Tautas mākslas centra vadību, secināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.

„2008. gada Dziesmu un deju svētki ir bijuši veiksmīgi, radoši un daudzveidīgi. Lai nākamie tautas kopības svētki noritētu vēl veiksmīgāk, jau šobrīd jāuzsāk aktīvs darbs to organizēšanai. Tautas mākslas centram jāpārdomā svētku finansēšanas un biļešu realizācijas jautājumi un programmā jāmeklē līdzsvars starp tradicionālajām vērtībām un jaunradi," uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš. Valsts aģentūras „Tautas mākslas centrs" jaunais direktors Juris Karlsons informēja, ka centra uzdevums būs veicināt Dziesmu svētku plānošanu reģionos, nevis tikai Rīgā. Paredzēts, ka Dziesmu un deju svētku kontekstā katrā Latvijas reģionā ik gadu tiks organizēts un notiks kāds nozīmīgs kultūras pasākums.

Šogad Dziesmu un deju svētki aizritēja Latvijas neatkarības 90. gadskārtas zīmē. Astoņās dienās notika 39 dažādi koncerti un pasākumi. Svētki pulcēja rekordlielu dalībnieku pulku – 38 601 dalībnieku.

Dziesmu un deju svētku biroja vadītājs Romāns Vanags informēja, ka šāgada svētku organizēšanā nozīmīgs bija uzņēmēju atbalsts, pasākumam kopumā atvēlot vienu miljonu latu. Nozīmīgi bija svētku ieņēmumi, kas sasniedza pusmiljonu latu.

Autore: INESE ELSIŅA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px