Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonu ietērps Ziemassvētku rotā

Redakcija

Autors • 28.11.2008.

Madonu ietērps Ziemassvētku rotā
Burtu lielums

Adventa laika gaidās daudzus madoniešus interesē jautājums, kāda pilsēta izskatīsies gada skaistākajos svētkos – Ziemassvētkos un gadumijā.

Kopš pašvaldība rekonstruēja Saieta laukumu un izbūvēja jauno strūklaku, Ziemassvētku laikā tas iegūst īpaši skaistu rotu. Arī šis gads nebūs izņēmums, un jau tagad domes īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki vadītāja Aldoņa Rībenieka pārraudzībā gatavojas rotāšanas darbiem, pārbauda iepriekšējo gadu rotājumus. Lielākā uzmanība tiek vērsta uz pilsētas centrālās daļas – Saieta laukuma – izrotāšanu, jo šī ir vieta, kur atrodas galvenā Ziemassvētku egle, kā arī tieši šeit iedzīvotāji pulcēsies uz Jaungada sagaidīšanas salūtu. Kā norāda A. Rībenieks, šogad mirdzēs spuldzītes vārpiņu veidā pie apgaismojuma stabiem ap laukumu un daļā Blaumaņa ielas, strūklaku izgaismos ar spuldzīšu virtenēm Adventa vainaga veidā, bet galvenais elements – lielā Ziemassvētku egle – mirdzēs baltās, zilās un sarkanās gaismiņās. Rotāšanas darbus tehniski veiks uzņēmums „Aiviekstes būvnieks", un paredzams, ka egles virteņu iekāršana varētu būt pabeigta jau trešdien. Madonieši var lepoties ar unikālu iespēju katru gadu rotāt dabiski augošu, skaistu, ap 12 metru garu egli; tas rada gan iespēju ietaupīt līdzekļus, kas būtu nepieciešami egles iegādei, atvešanai, uzstādīšanai un pēc tam novākšanai, gan arī saglabā prieku par skaistas egles mūža turpināšanos. Kopumā svētku noformējuma nodrošināšanai paredzēts izlietot ap tūkstoti latu. Kā ierasts, arī šogad katoļu draudze uzstādīs Betlēmīti. Pilsētas svētku rotu un līdz ar to – sajūtu kopumā rada dekorēti veikalu, uzņēmumu skatlogi, izgaismotas fasādes, privātmāju mirdzums; visi kopā mēs varam uzposties, sagaidot Kristus bērniņa dzimšanas svētkus, kā arī pēc tam – gadumiju.

Madonas galvenās Ziemassvētku egles svinīga iedegšana notiks 5. decembrī pulksten 16. Savukārt gadumijā, kā allaž, būs salūts, bet pēc tā kultūras nams aicinās uz balli, kurā spēlēs grupa „Optimisti". Jau tagad jāsaka liels paldies uzņēmumiem, kas šajos ekonomiski grūtajos apstākļos rod iespēju ziedot līdzekļus mūsu kopējam priekam – Jaungada salūtam. Pirmais uzņēmums, kas devis tam savu ieguldījumu, ir tipogrāfija „Erante".
Sīkāku informāciju par Ziemassvētku un gadumijas sarīkojumiem varēsit gūt domes informatīvajā izdevumā „Domes Vēstnesis", kas iznāks nedēļu pirms Ziemassvētkiem (aicināti informēt, lai vēl ievietotu aktuālu informāciju par svētku pasākumiem!), Madonas mājas lapā un, protams, laikrakstā „Stars".

Skaistu Adventa laiku vēlot

DZINTRA STRADIŅA

domes sabiedrisko attiecību speciāliste.


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px