3. decembris jau kopš 1992. gada ir pasludināts par Starptautisko invalīdu dienu. Šīs dienas mērķi ir pievērst uzmanību invaliditātes jautājumiem, veicināt invalīdu cilvēktiesības.
Savukārt ilgtermiņa mērķi ir iegūt tādas pašas iespējas, kādas ir pārējiem; nodrošināt, ka invalīdi var pilnībā piedalīties sabiedriskajā dzīvē; nodrošināt to, ka invalīdi var ietekmēt programmas un politiku, kas iespaido viņu dzīvi; cilvēktiesību pārkāpumu novēršana.
Atzīmējot Starptautisko invalīdu dienu, Madonā 3. decembrī tiks organizēti pasākumi, kas balstīti uz minētajiem mērķiem. Šajā dienā pilsētā norisināsies akcija, kuras mērķis ir izpētīt vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, māmiņām ar bērniem un veciem cilvēkiem.
Par akciju stāsta Latvijas Invalīdu biedrības Madonas rajona nodaļas priekšsēdētāja Lidija Spilberga: – Šīs akcijas mērķis ir apsekot visas vietas pilsētā, kur cilvēkiem ikdienā nepieciešams nokļūt, un izvērtēt, cik tās ir pieejamas. Vairāk nekā pirms pieciem gadiem jau tika veikta šāda apsekošana, un tad secinājām, ka ir ļoti maz iestāžu, kur cilvēki ar īpašām vajadzībām var piekļūt. Pēdējos gados gan šajā ziņā ir jūtamas pozitīvas izmaiņas. 3. decembrī pulksten 10 Parka ielā 4 būs tikšanās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas nodaļas un Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvēm, bet pulksten 12 apsekosim Madonu un pētīsim, kā ir padomāts par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, māmiņām ar bērniem un veciem cilvēkiem. Uz šiem pasākumiem tiek aicināti visi interesenti.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.11.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto