Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Spēja gūt prieku no cita cilvēka prieka — tas ir laimes noslēpums”

Redakcija

Autors • 28.11.2008.

“Spēja gūt prieku no cita cilvēka prieka — tas ir laimes noslēpums”
Burtu lielums

Madonas improvizatoru grupa „Tinte" patiešām gūst prieku no savstarpējās kopā būšanas un trenēšanās teātra improvizācijas jomā.

Arī skatītājs, kas vēro improvizatoru sniegumu, gūst prieku, vērojot, kā viņa acu priekšā aktieri rada nenorunātas ainiņas dažādos tēlos, vidēs un situācijās.

Madonā „Tinte" ir uzstājusies pasākumā „Sintētiskā sircapziņa" (2007. gadā), pilsētas svētku uzvedumā Madonas estrādē šāgada vasarā, kā arī teātra improvizācijas šovā „Nebeidz smaidīt" septembrī. Grupas dalībnieki ir no Madonas, Kalsnavas un Praulienas pagasta.

14. novembrī tintinieki pirmo reizi nolēma uzstāties arī ārpus Madonas un devās uz Jelgavas studentu dienām. Kaut studiju gadi visiem sen aiz kalniem, drosme un entuziasms – tas pats. Pa dienu teātra sporta mačos startēja 8 augstskolu studentu komandas, bet vakarā vienas stundas izrādi sniedza madonieši. Studenti zālē bija ļoti atsaucīgi un pozitīvi noskaņoti. Improvizatoram tas ir kā labs balsts, lai viss izdotos un ļautos mirkļa piedzīvojumu radīšanai. Katrs improvizators varēja izspēlēties, un bija gan izcilas ainiņas, gan dažas neizdošanās. Improvizatori ļoti labi zina, ka var neizdoties, bet ne jau perfekcionisms viņus notur grupā, drīzāk gan – uzdrīkstēšanās un drosme ļauties kolēģu saspēlei un īstu emociju radīšanai. Protams, arī savu mazo baiļu rūķīšu uzvarēšana.

Mani kā treneri sajūsmināja tintinieku apgūto prasmju veiksmīga izmantošana, jo katram skolotājam laimei vajag maz – redzēt rezultātu skolēnos, un tas patiešām notika. Tintiniekiem mirdzēja acis nevis no bailēm, bet no vēlmes baudīt improvizācijas procesu. Viņi tik ļoti vairs nebaidījās, ka uz viņiem skatās un ka var izskatīties muļķīgi, un tas ir urrrrāāā… Paldies no manis visiem „Tintes" dalībniekiem par drosmi pārvērsties mālā, no kura tiek mīcīti improvizācijas teātra aktieri!
Protams, pēc izrādes ir vesels koferītis ar zināšanām, kas jāapgūst, bet tas – kā jau katrā arodā.
Studenti uzteica madoniešus un bija priecīgi, ka varēja baudīt improvizāciju, ko sniedz pieaugušo grupa. Esot bijis interesanti, ka varēja redzēt ainiņas ar idejām, kas viņu vecumā nenāk ne prātā. Bet mēs no studentiem sev līdzi varējām paķert jauneklīgu sparu.
Ir plāni arī Madonā rādīt improvizācijas izrādītes. Laiks rādīs!

Autore: INESE NAGLE
improvizatoru grupas „Tinte" vadītāja

IMANTA PULKSTEŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px