Kā jau madonieši būs ievērojuši, Madonā tiek īstenots projekts „Madonas ūdenssaimniecības attīstības II kārta. Ūdensvadu un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplašināšana Madonā".
Šā projekta būtība ir tā, ka tiks dota iespēja 95% iedzīvotāju pievienoties pilsētas ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem. Gribētu atzīmēt – tiks dota iespēja un 95% iedzīvotāju.
Tiks dota iespēja nozīmē, ka pa ielām, kur vēl nav, tiks izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli. Sarkano līniju robežās tiks izbūvēti ūdensapgādes pievadi ar ūdens patēriņa mērītāja aku galā un kanalizācijas atvadi ar revīzijas aku. Šie darbi tiks veikti sarkano līniju robežās, nevis līdz sarkanajām līnijām, kā maldīgi tiek uzskatīts. Bieži vien sarkanās līnijas atrodas aiz sētām, īpašumos, kur grūti nākotnē piekļūt, un tādēļ par pamatu tiek ņemta tālākā šo tīklu apsaimniekošana, kas būs AS „Madonas ūdens" pārziņā.
95% iedzīvotāju nozīmē, ka ne vienmēr ir finansiāli izdevīgi izbūvēt tīklus pa visām ielām, lai arī lielākā daļa finansējuma nāk no Eiropas Savienības. Tādēļ projektējot daudzās ielās ūdensapgādes vai kanalizācijas tīkli netiek izbūvēti pilnībā vai dažas ielas projektā nav ietvertas vispār. Tas, protams, nenozīmē, ka šie iedzīvotāji šo pakalpojumu nevarēs saņemt nekad. AS „Madonas ūdens", izvērtējot savas finansiālās iespējas, pamazām turpinās paplašināt tīklus un piedāvāt savus pakalpojumus arvien lielākam iedzīvotāju lokam. Par pamatu tiks ņemts vērā konkrētās ielas iedzīvotāju daudzums un iebūves izmaksas. Nākamajos divos gados ceram izbūvēt tīklus Strazdu, Egļu un Ozolu ielā, kā arī Kalna ielā aiz apvedceļa. Laba sadarbība ir izveidojusies ar Madonas pilsētas domi, un, paredzot ielu rekonstrukciju, tiek paredzēts arī kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu paplašinājums un rekonstrukcija. Šīs sadarbības rezultātā kanalizācijas tīkls tiks paplašināts Kalna ielā līdz Rūpniecības ielai, sakārtoti tīkli Augu, Akmeņu un Blaumaņa ielā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.11.2008.
Autors: GUNTIS ŠAHNO
AS „Madonas ūdens"
tehniskais direktors