Kaut arī pagājušās nedēļas nogalē meteorologi un plašsaziņas līdzekļi nenoguruši atgādināja par gaidāmo vētru un sniegputeni, tikai retais spēja iedomāties, ka to radītās sekas būs tik apjomīgas.
Lai gan Madonas rajonu svētdienas vakara un pirmdienas vētra nav skārusi tik smagi, kā dažus citus rajonus, tomēr arī mūsu vietējiem iedzīvotājiem nācās uz savas ādas izbaudīt vētras negatīvās sekas. Vēja radītie postījumi (nolauzti koki un to zari, ēku bojājumi utt.) ir salīdzinoši nelieli, taču lielākas problēmas sagādāja putenis. Pirmdienas rītā lielākā daļa rajona ceļu bija neizbraucami ne vien vieglajām automašīnām, bet arī pasažieru autobusiem.
Problēmas gandrīz visos maršrutos
Šis rīts pasažieru pārvadātājiem un visiem braukt gribētājiem izvērtās par murgu, jo vienlaikus bija jācīnās gan ar dabas apstākļiem, gan ar neziņu – atbrauks autobuss vai neatbrauks. Diemžēl neatbrauca.
– Aptuveni 90% no vietējiem maršrutiem autobusi šorīt (pirmdienā) nav aizgājuši. Lielākā daļa neizpildīto reisu ir saistīta ar ceļa slikto stāvokli, – „Staram" norādīja SIA „Madonas ceļu būves SIA" komercdirektors Andris Dzenovskis.
Viņaprāt, šajā situācijā var vainot ne tikai dabas stihiju, bet arī ceļu uzturētāju darba organizāciju.
– Vakar, gaidot vētru, televīzijā uzstājās iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, kā arī „Latvenergo", ugunsdzēsēju un policijas vadība, taču es neredzēju nevienu Latvijas ceļu uzturētāju pārstāvi, lai gan tieši uz viņiem šajā situācijā gulstas vislielākā atbildība. Kā policists, ugunsdzēsējs, elektriķis un mediķis nokļūs negadījuma vietā, ja pat no sava pagalma nevarēs izbraukt? Piecos no rīta mums vispār nebija informācijas, kādi ceļi tiks tīrīti un līdz ar to kādos maršrutos mēs varam autobusus palaist. Ceļu satiksme un pasažieru pārvadājumi ir ļoti būtiskas jomas, un, manuprāt, ceļu uzturētājam būtu mūs jāinformē par savām aktivitātēm, lai zinām, kā rīkoties. Pirmdienās autobusi, kas kursē uz Priekuļiem un Cēsīm, ir pilni, bet šodien mēs kasē netirgojam biļetes tikai tāpēc, ka nezinām, vai varēsim izbraukt. Veiksmīgi šodien aizgāja tikai autobuss uz Rīgu, lai gan arī no tā nav lielas jēgas, jo parasti šo autobusu izmanto arī pārējo rajona pašvaldību iedzīvotāji, kuri uz pieturām atbrauc ar vietējās nozīmes maršrutu autobusiem, taču, tā kā šodien šos reisus izpildīt nav iespējams, arī liela daļa cilvēku uz Rīgas autobusu netiek, – skaidroja A. Dzenovskis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.11.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto