Izstādes Madonas muzejā vienmēr ir notikums. Bet tad, kad darbu rāda novadnieks, ir īpaši svētki. Šobrīd dzimtajā pusē triumfāli uzstājas Inita Ēmane.
Muzeja pirmā stāva zālēs skatāma vērienīga stikla mākslas izstāde kā īpaša atskaite sev un Madonai par sasniegto. Māksliniece ir piedalījusies daudzās skatēs Latvijā un citās valstīs, bet šī ir īpaša. Tā notiek divkāršas jubilejas brīdī. Dzimšanas dienu svin stikla māksla un pati māksliniece. Rudenī aprit 45 gadi, kopš stikla mākslu var apgūt Mākslas akadēmijā, un 40 – Initai. Nodaļas jubileju jo īpašāku dara tas, ka viņa ir pedagogs tieši stikla nodaļā un ir viena no celmlaužiem – nodaļas izveidotājiem.
Kopš 1963. gada stiklinieki amata prasmi apgūst Keramikas nodaļā. 1974. gadā tiek dibināta Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļa un oficiāli uzņemts pirmais stikla mākslas studentu kurss. Stikla mākslas nodaļa kā patstāvīga Mākslas akadēmijas struktūra izveidojās 1994. gadā.
Nodaļu sāka veidot A. Vilbegs, aicinot talkā stiklinieku D. Gudovski, mazliet vēlāk – Initu Ēmani.
Inita dzimusi Cesvainē, augusi Liezērē, bet pirmā saskarsme ar mākslu notika Madonas bērnu mākslas skolā, ko mazā skolniecīte ar prieku apmeklēja 2 gadus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.11.2008.
Autore: SARMĪTE SĪLE
mākslas zinātniece
ILZES GAUJĒNAS foto