Pagājušajā nedēļā, valsts svētku priekšvakarā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs tika atklāta izstāde „Teritoriālās reformas vēsturiskā skatījumā", kuras aktualitāti nosaka Latvijā šobrīd notiekošā administratīvi teritoriālā reforma.
Uz izstādes, kurā ir aplūkotas visas Madonas rajona teritorijā notikušās teritoriālās reformas kopš 1819. gada, atklāšanu bija ieradušies vairāki pašvaldību vadītāji, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kas neslēpa prieku par iespēju izrauties no Rīgas un piedalīties šādā pasākumā.
Muzeja direktore Līvija Zepa, atklājot izstādi, atzina, ka katram cilvēkam ir jābūt piederības izjūtai, viņas piederība ir saistīta ar Madonas rajonu – tā unikālo dabu un cilvēkiem, un šo piederību ir ietekmējis arī vēstures ritējums.
– Vēsturi nevar sagriezt tā, kā mēs vēlamies, un gadās, ka, daudzus gadus pēc notikumiem vēstures gabalus kopā liekot, daudz kas var zust. Šī izstāde ir par to, kā Madonas rajons daudzu gadu garumā ir ticis šķērēts un kopā likts, un to, ka šajos procesos kaut kas ir arī zudis, – savu skatījumu par izstādes tematiku atklāja Līvija Zepa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.11.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto