9. novembrī jau no rīta Madonas kultūras nams pielija ar Madonas mūzikas skolas jauno mūziķu čalām un nopietnu mēģinājumu darbu.
Valsts svētkiem veltītajā skolas koncertā sniegt priekšnesumus gatavojās visi skolas mākslinieciskie kolektīvi un rinda solistu. Tā bija atskaites reize par padarīto kolēģiem, audzēkņu vecākiem, Madonas koncertpublikai un būtībā – arī valstij, jo katra mūzikas skolas audzēkņa apmācībā mūsu valsts iegulda Ls 1000 gadā. Tādu atbalstu savai jaunatnei muzikālajā izaugsmē neatļaujas pat ekonomiski attīstītas valstis (tur viss atstāts vecāku un laimīga gadījuma ziņā).
Tāpēc Latvijas mūziķu panākumi ir ar lielu respektu Eiropas un pasaules arēnā. Pamatus tam, ka latvieši kļuvuši par vienu no pasaules vadošajām mūzikas nācijām, kaldinājusi gudrā mūzikas audzināšanas sistēma 150 Latvijas mūzikas skolās, kur liela vērība tiek veltīta gan solo, gan kolektīvās muzicēšanas formām.
Līdz ar visiem mākslinieciskajiem ieguvumiem solo spēle bērnam jau agrīnā attīstības stadijā vairo spēju vienam pastāvēt publikas priekšā, pārvarēt skatuves biklumu. Tas sabiedrībai dod drošus, aktīvus, ar personīgo iniciatīvu apveltītus jaunos censoņus, kas sekmīgi var iet lielajā dzīvē jebkurā jomā, jo jau agri ir atradinājušies „turēties mammas brunčos" vai pie skolotāja rokas.
Kolektīvā muzicēšana izkopj sociālo atbildību. Tie jaunieši, kam stipra šī rakstura šķautne, būs atbildīgi gan kā ģimenes cilvēki, gan kā valsts pilsoņi un patrioti.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.10.2008.
Autors: ARTIS KUMSĀRS
Madonas mūzikas skolas direktors
AGRA VECKALNIŅA foto