Katrs cilvēks ir īpašs, unikāls, bet tam jāiekļaujas kopējā sabiedrībā. Ar izglītojošām lekcijām un semināriem biedrība „Saulesceļš" cilvēkus aicina uz pozitīvu domāšanu, savstarpēju labestību, veselīgu dzīvesveidu.
Projekta „Meklēsim spēku un izaugsmi" ietvaros oktobrī Madonas mūzikas skolā viesojās Jolanta Cihanoviča (attēlā). Seminārā ritēja saruna par attiecībām ar partneri, radiniekiem, draugiem, bērniem un kolēģiem, uz to bija ieradušies 53 klausītāji. Tie, kuri skatās TV raidījumu „Šeit un tagad", jau ir pazīstami ar psiholoģi Jolantu Cihanoviču. Klausītājiem Madonā bija iespēja anonīmi uzdot viņus interesējošos jautājumus, un psiholoģi nespēja samulsināt pat vissarežģītākais no tiem.
Viņa uzsvēra, ka mēs bēgam no problēmām, jo vieglāk ir aizbēgt, nevis tās risināt un runāt no sirds. Un nav jau tā, ka to negribam, drīzāk – neprotam. Jolanta Cihanoviča ir pārliecināta, ka attiecības ir dzīvas, vienalga, kādā partnerībā, un tās ir jākopj. Svarīgi balstīties uz taisnīguma principu: „dosim un gūsim". Bieži otram dodam to, ko vēlamies paši, nevis to, kas otram cilvēkam ir vajadzīgs un vērtīgs. Rodas problēmas, abas puses ir neapmierinātas, jo abas jūtas nenovērtētas. Jolanta Cihanoviča uzskata, ka problēma nav cilvēkā, bet viņa gaidās, vērtību izpratnē, viedoklī. Mēs bieži baidāmies cilvēkiem teikt labo, vairāk kritizējam, nekā izsakām atzinību. Atzinība ikvienam vajadzīga kā ēdiens. To nevar „saēsties" vienā reizē, atzinība jāuzņem regulārās devās. Derīgi atcerēties, ka labas lietas darbojas iedrošinoši un cilvēks spēj mainīties. Ļoti būtiski saglabāt līdzsvaru starp savām un otra vajadzībām, jāmeklē iespēja sadarboties.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.10.2008.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE
Madonas mūzikas skolā