Aizvakar Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena. Pasākumi notika gan Rīgā, gan daudzviet citur, tai skaitā arī Madonas rajonā.
Šajā dienā pie dzīvojamajām mājām, valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs, tomēr valsts karogs Madonas pilsētā bija izlikts ne pie visām mājām.
Kā novēroja „Stars" un vēlāk sarunā atzina arī Madonas pilsētas pašvaldības kārtībnieks Genādijs Turkins, 11. novembrī tā joprojām nav līdz galam atrisināta problēma.
– Valsts karogs rīta pusē nebija izlikts pie daudzām mājām Madonā. Un ne jau tāpēc, ka iedzīvotājiem nebūtu sarkanbaltsarkanā karoga. Diemžēl Lāčplēša dienā to daudzi piemirst, un šis gads nebija izņēmums. Apbraukājot pilsētu, biju spiests konstatēt, ka pie daudzām mājām karogs neplīvo. Administratīvos protokolus nerakstīju, jo cilvēki atklāti atzina, ka ir piemirsuši to izdarīt, un valsts karogu izkāra. Uzmanību pievērsu arī tam, vai karogs atbilst likumā „Par valsts karogu" noteiktajām prasībām. Dažiem tas bija izbalējis, bet pie kādas mājas bija izlikts valsts karoga krāsām neatbilstošs karogs, – situāciju Lāčplēša dienā raksturoja Madonas pilsētas pašvaldības kārtībnieks Genādijs Turkins, uzsverot, ka savukārt 18. novembrī – Latvijas dzimšanas dienā – gandrīz visi valsts karogu izliek un tikai retais to piemirst izdarīt.
Vairāk laiset laikrakstā STARS. 13.11.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto