7. novembrī Madonas pilsētas kultūras namā notika pasākums par godu Madonas rajona veikumam Dziesmu un Deju svētku tradīciju stiprināšanā.
Uz to tika pulcināti rajona pašvaldību vadītāji, kolektīvu vadītāji, godināja organizatorus, medmāsas, policistus, atbildīgos par svētku gājiena vizuālo noformējumu. Sarīkojumu vadīja rajona padomes kultūras darba organizatore Inga Arāja, ar priekšnesumiem uzstājās kapela "Hāgenskalna muzikanti" no Rīgas un Sarkaņu pagasta amatierteātris "Piņģerots".
Atklājot pasākumu, rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzsvēra, ka vienmēr ir prieks un gandarījums par rajona cilvēku izdošanos, un Dziesmu svētki allaž ir bijusi emocionāla izdošanās.
– Aizvadītie Dziesmu un Deju svētki tiešām bija izcili, un tajā galvenais nopelns ir dziedātājiem, dejotājiem, – sacīja priekšsēdētājs. – Lai arī tuvā nākotnē mums gaidāmi ne tie ziedošākie laiki ekonomikā, tautas mākslas jomā jācenšas ne tikai saglabāt esošo, bet arī jāiezīmē jaunas tendences šīs nozares attīstībā, lai pēc četriem gadiem, kad būs nākamie Dziesmu un Deju svētki, mūsu delegācija kļūtu aizvien kuplāka un varošāka.
Pateicības rakstus, ko parakstījusi kultūras ministre Helēna Demakova, valsts aģentūras "Tautas mākslas centrs" direktore Anna Jansone un Dziesmu svētku biroja vadītājs Romāns Vanags, saņēma pašvaldību vadītāji, savukārt Madonas rajona padomes vārdā par ieguldīto darbu rajona kolektīvu sagatavošanā un aktīvu piedalīšanos XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkos pateicības rakstus un naudas balvas saņēma Jānis Baltiņš, Madonas rajona koru virsdiriģents, Andris Ezeriņš, Madonas rajona deju kolektīvu virsvadītājs, un Madonas rajona tautas mākslas kolektīvu vadītāji.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto