16. novembrī jau trešo reizi Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā iecietības diena.
To organizē Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts sadarbībā ar Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas „Par dažādību. Pret diskrimināciju" rīkotājiem un citām valsts un nevalstiskajām organizācijām.
Starptautiskās iecietības dienas mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka kultūru dažādība mūs bagātina, nevis apdraud. Iecietības dienas ietvaros notiks virkne pasākumu ne tikai Rīgā.
Pagājušajā gadā Madonas bērnu un jauniešu centra skolotāja Nadja Niedrīte iesaistījās iecietības multiplikatoru apmācībā. Pēc tam par dzirdēto stāstīja skolēniem, vasarā kopā ar vēl četriem kolēģiem piedalījās nometnē, kur cītīgi mācījās.
– 16. novembri kā Iecietības dienu pasaulē atzīmē kopš 1956. gada, – informē Nadja Niedrīte. – Sakarā ar projektu „Iecietības kultūra Latvijas vidē"
šogad divdesmit Latvijas rajonos notiks visdažādākie pasākumi.
Madonā Iecietības dienu atzīmēsim 21. novembrī, kad pulksten 17.30 mūzikas skolas Zvaigžņu zālē tiks atklāta neliela izstāde, būs koncerts un cienasts. Līdz tam taps filma par dažādu tautību cilvēkiem Madonā un rajonā, kā arī šūsim „iecietības lellītes".
Projekta mērķis ir iecietīgas attieksmes veidošana pret mazākumtautību pārstāvjiem, patvēruma meklētājiem, bēgļiem un legālajiem imigrantiem, pret kuriem pastāv vai var veidoties diskriminējoša attieksme.
Projektu finansē Eiropas Savienība un Sorosa fonds-Latvija.
Autore: INESE ELSIŅA