Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Par Amerikas jauno prezidentu

Redakcija

Autors • 08.11.2008.

Burtu lielums

ASV prezidenta vēlēšanās, kurās triumfēja Baraks Obama, piedalījās rekordliels pilsoņu skaists. Viedokli, kā vērtē vēlēšanu iznākumu, kas jādara mums, lai arī Latvijā vēlētāji būtu tikpat aktīvi, lūdzu izteikt Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītāju Andreju Ceļapīteru un Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci.

Vērtēsim darbus

– Vienkārši pašiem jābūt aktīviem un ieinteresētiem piedalīties valsts pārvaldē. Visvieglākais jau ir kritizēt partijas, politiķus, bet politiskajā dzīvē ir jāiesaistās arī pašiem un jāmaina tas, kas nepatīk, vai vismaz sava aktīva pozīcija jāizsaka, piedaloties vēlēšanās, – uzskata Andrejs Ceļapīters.

Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs atzīmē, ka jaunais ASV prezidents pirms vēlēšanām esot ļoti daudz solījis.

– Mani tas dara uzmanīgu, jo solīt jau var, bet vai pietiks spēka un prasmes solījumus izpildīt? Gribētos tomēr cerēt, ka šie solījumi bija pamatoti, atbildīgi un izsvērti. Obama priekšvēlēšanu kampaņā sevi ļoti labi pozicionēja. Viņš bija atraktīvs, viņa uzrunas bija kaismīgas un amerikāņus iedvesmojošas. Savukārt Makeins bija ieturēts, publiski ne tik emocionāls, un to, kāds viņš būtu prezidents, mēs nekad neuzzināsim, jo viņu šajā amatā neievēlēja. Turpretī Obamu kā prezidentu mēs varēsim novērtēt. Līdz šim esam klausījušies viņa vārdos, bet tagad sekosim viņa darbiem, un no tā būs atkarīgs arī mūsu vērtējums, – piezīmē Andrejs Ceļapīters.

Grūti vilkt paralēles

– Amerikai ir jauns prezidents, republikāņi pabīdīti malā, bet to, vai demokrāti un Obama būs labāki vai sliktāki, rādīs laiks. Šajās vēlēšanās, manuprāt, republikāņi visai neveiksmīgi bija izvēlējušies savu kandidātu, kas nespēja radīt pārliecību, ka spēs valsti un pasauli izvest no finanšu krīzes. Amerika alka pārmaiņas. Tauta gaidīja jaunus varoņus un to arī sagaidīja, – uzsver Guntars Velcis.

Ērgļu novada domes priekšsēdētājs norāda, ka vēlēšanu sistēma Latvijā un ASV ir stipri atšķirīga, tāpēc vilkt paralēles attiecībā uz vēlētāju aktivitātes palielināšanas iespējām ir grūti.

– ASV prezidenta vēlēšanās sevi pieteica spilgta, harismātiska personība, kas nerunāja ierastās frāzēs. Obama, līdzīgi kā savulaik Bils Klintons, spēja iedvesmot amerikāņu tautu, un cilvēki pamodās. Patlaban Latvijas politikā nav tādu spilgtu personību, kas spētu aizraut tautu. Bet es esmu optimists. Attīstība notiek pa apli, un gan jau kaut kas līdzīgs Obamam parādīsies arī pie mums. Arī mūsu valstī sevi pieteiks jauni politiķi, un varbūt kāds „pamodīsies" arī starp vecajiem līderiem, – prognozē Guntars Velcis.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px