Oktobra nogalē Madonā notika seminārs „Sakārtotas darba tiesiskās attiecības – pamats iedzīvotāju labklājībai un drošībai un ekonomikas ilgtspējīgai attīstībai".
Uz projekta „Iedzīvotāju un institūciju izglītošana darba tiesisko attiecību jomā pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai un līdzsvarotas ekonomikas attīstībai Latvijas reģionos", ko īsteno Latvijas Pašvaldību darba devēju asociācija (LPDDA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS), ietvaros rīkoto semināru bija aicināti pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, darba kolektīvu pārstāvji, Valsts darba inspekcijas, Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti un citi interesenti.
Kā pastāstīja semināra vadītāja, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Sniedze Sproģe, projekta īstenošana vērsta uz ekonomiskās situācijas uzlabošanu Latvijas rajonos, skaidrojot darba tiesisko attiecību vājās vietas un izzinot labās prakses piemērus.
– Atgriezeniskā saikne un dialogs mums parāda patieso situāciju par to, kā mēs šobrīd dzīvojam, kā arī izgaismo tās lietas, kuras nākotnē vajadzētu uzlabot. Šobrīd katrs sevi cienošs cilvēks cenšas izzināt un runāt par globāla rakstura problēmām – globālā sasilšana, atjaunojamie resursi, jo īpaši energoresursi, to taupīšana utt., taču nereti, izteiktas vārdos, šīs problēmas šķiet tālas un mūs neskarošas. Tomēr ar lieliem izaicinājumiem mums nākas ikdienā saskarties arī savā vidē. Pašvaldību reforma – izaicinājums pašvaldībām un to iedzīvotājiem, domājot par to, vai vairāk attīstību virzīt uz urbāno vidi, vai tomēr domāt arī par lauku teritoriju. Nodarbinātība – izaicinājums iedzīvotājiem palikt un strādāt dzīvesvietā vai darba meklējumos doties prom. Šādu izaicinājumu ir ļoti daudz, un tos semināra gaitā mēs arī centīsimies aplūkot un raisīt par tiem dialogu, – norādīja Sniedze Sproģe.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.11.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto