Tikko pagājušajās rudens brīvdienās skolēni trīs dienas nedēļā nāca uz Jumurdas pili, lai kopīgi nodotos neikdienišķiem darbiņiem.
28. oktobrī devāmies nelielā ekskursijā pa Jumurdas pagastu. Tā bija tāda savdabīga ekskursija pa ceļu Madona-Kusa-Ērgļi. Tapa fotogrāfijas, ko varēs aplūkot fotoizstādē „Jumurda agrāk un šodien". Uzzinājām, kur kādreiz ir atradies sulu cehs, novērojām, ka mūsu pagasta ļaudis nodarbojas ar lopkopību, uzzinājām, pa kuru ceļu jābrauc, lai nokļūtu Bākūža kalnā. 29. oktobrī veidojām apsveikumu no koku lapām mūsu valstij 90. gadadienā. Lai arī kokos lapu vairs tikpat kā nebija, man jāuzteic dalībnieki par centību, jo lapas bija jau savāktas, izkaltētas un pat palika pāri. 30. oktobrī bērni un jaunieši pulcējās bibliotēkā, kur bibliotekāres Velgas Birkenšteines vadībā apguva un atkārtoja datora lietošanas noteikumus, iepazinās ar interneta adresēm, kurās var atrast noderīgu informāciju. Aktīvākie dalībnieki izmēģināja veiksmi galda hokeja mačos. Jaunākie bērni atgādināja Jumurdas pils Baltajai dāmai par laikiem, kad šeit bija skola un starpbrīžos skanēja bērnu soļu dipoņa.
Autore: INITA LAPSA
kultūras pasākumu organizatore
AUTORES foto