Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Atzinība Cesvainei un Varakļāniem

Redakcija

Autors • 01.11.2008.

Atzinība Cesvainei un Varakļāniem
Burtu lielums

Varakļānu pilsētas pašvaldība, piedaloties konkursā "Sakārtotākā Latvijas pilsēta 2008", saņēmusi Latvijas Pašvaldību savienības Atzinības rakstu "Par kultūras tradīciju saglabāšanu, uzturēšanu un attīstību", bet Cesvaine – nomināciju "Par ieguldījumu izglītībā un kultūras mantojuma saglabāšanā".

Rajona centru pilsētu un pilsētu ar iedzīvotāju skaitu virs 10 000 grupā sakārtotākās pilsētas titulu ieguva Bauska, bet mazpilsētu grupā – Ilūkste.
Konkursa noslēguma pasākumā, kas 24. oktobrī notika pie pagājušā gada konkursa uzvarētājiem – Saldū, piedalījās gan Varakļānu, gan Cesvaines pārstāvji.

Konkursu jau 11. gadu rīko Latvijas Pilsētu savienība sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību.
Rajona centru un pilsētu ar iedzīvotāju skaitu virs 10 000 grupā šogad konkursā piedalījās desmit pilsētas: Bauska, Limbaži, Valka, Valmiera, Cēsis, Alūksne, Tukums, Talsi, Ludza un Preiļi. Mazpilsētu grupā piedalījās 12 pilsētas: Kuldīgas rajona Skrunda, Limbažu rajona Salacgrīva un Ainaži, Rīgas rajona Olaine un Baloži, Daugavpils rajona Ilūkstes novads, Talsu rajona Stende un Valdemārpils, Krāslavas rajona Dagda, Madonas rajona Cesvaine un Varakļāni, Alūksnes rajona Ape.
Gan Cesvaine, gan Varakļāni šādā konkursā piedalījās pirmo reizi.

Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Vilnis Špats konkursu un pilsētas līdzdalību tajā vērtē atzinīgi: – Interesanti bija iepazīties ar Saldus pilsētu, tajā notiekošo un pieredzi. Tas dod stimulu sasparoties un vairāk darboties arī pašiem. Noslēguma pasākums bija patīkama atpūta visiem, jo īpaši tiem, kas, gatavojoties konkursam, ieguldīja savu darbu.

Arī Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs pasākumu vērtē pozitīvi.
– Katrā ziņā šādos konkursos ir jāpiedalās, jo tie dod iespēju redzēt un novērtēt citu pilsētu pieredzi, kā arī parādīt sevi. Pēc konkursa esam izdarījuši secinājumus – pilsētas sakopšanā aktīvāk jāiesaista pilsētas iedzīvotāji un iestādes, jāpārdomā pilsētas prezentācijas pasākumi. Māris Justs domā, ka lielu pieredzi gūst konkursa vērtēšanas komisija, kas vērtēdama dodas no pilsētas uz pilsētu. "Kopā ar komisijas pārstāvjiem braucot pa mūsu pilsētiņu, pavisam citādāk paskatījos uz tās apkārtni, ielu un māju sakoptību. Redzēju to, kas ikdienā palika nepamanīts, ko vajadzētu izdarīt."

Vairāk lasiet laikraksta STARS. 01.11.2008.

Autore: GUNA GRAUDIŅA

IVETAS RAIMO foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px