Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Novērtēti fotokonkursam iesūtītie darbi

Redakcija

Autors • 25.10.2008.

Novērtēti fotokonkursam iesūtītie darbi
Burtu lielums

Noslēdzies "Madonas rajona fotokonkurss", un noskaidroti tā uzvarētāji. Pirmā vieta piešķirta Alda Šuriņa iesniegtajam fotoattēlam "Sarkanbaltsarkans", un pēc konkursa nolikuma autors saņems naudas balvu – Ls 150.

Otrā vieta – Rutas Pulkstenes iesniegtajam fotoattēlam "Kāla ezerā", autorei piešķirot naudas balvu – Ls 100 apmērā, trešā vieta – Modra Frikmaņa iesniegtajam fotoattēlam "Ērgļu ūdenskrātuve", un autoram tiek piešķirta Ls 50 naudas balva.

Kā "Stars" jau rakstīja, otrdien, 21. oktobrī, sapulcējās "Madonas rajona fotokonkursa" vērtēšanas komisija, lai izvērtētu noteiktajā termiņā – līdz 15. oktobrim – konkursam iesūtītos darbus.

– Atsaucība bija ļoti liela, jo fotokonkursā piedalījās 32 autori ar 261 fotoattēlu. Iesūtīto fotogrāfiju klāstu nebija viegli sagrupēt, tāpat arī izvēlēties trīs labākos darbus nācās ļoti grūti, – atzina konkursa organizatore, Madonas rajona padomes Vidzemes RIC galvenā speciāliste Sanita Soma.

Viņa atgādināja: – Konkursa mērķis bija nevis atrast jaunos māk-sliniekus, bet gan mūsu – Madonas – rajona atainojumu fotoattēlos. Bildes bija ļoti dažādas – pārsvarā lokālas dabas ainavas. No visām fotogrāfijām varēja secināt par latviešu kautrīgo dabu, jo 90% bija dabas bildes un ainavas, dažādi objekti, bet maz tādu fotogrāfiju, kur redzami arī cilvēki.

SIA "Studija Grafs" īpašnieks Gatis Ķirsons pievienojās teiktajam par to, ka izvērtēt un atlasīt fotogrāfijas nebija viegli: – Pārsteidza lielais bilžu skaits – dažādu rajona vietu dažādi skati. Tomēr bildēs redzamais nebija gluži tas, ko mēs gaidījām. Fotogrāfijās nemanīja rajona ļaudis. Skaistas bildes, bet tajās pietrūka cilvēku. Tāpēc atlasījām interesantākās fotogrāfijas, kur redzami arī cilvēki. Ja turpmāk šādu fotokonkursu vēl organizēs, būtu jādefinē konkrētāk, ko vēlētos fotogrāfijās redzēt.

Vērtēšanas komisijā tika uzaicināts arī mūsu avīzes fotožurnālists Oļģerts Skuja, kas bija diezgan kritisks: – Tagad visi, kam vien ir fotoaparāts, sevi var uzskatīt par lieliem meistariem, jo iegūst krāsainu rezultātu. Tas atvirza nost no domām par kompozīciju.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.10.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px