Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Latvijas Pasts” vēlas pacelt tarifus

Redakcija

Autors • 24.10.2008.

Burtu lielums

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome vakar turpināja skatīt „Latvijas Pasta" iesniegto jauno tarifu projektu, kas paredz iekšzemes pasta sūtījumu tarifus palielināt vidēji par 29,8 %.

Viedokli, kā šāds tarifa palielinājums varētu ietekmēt budžetu, vai varbūt pašvaldības un iedzīvotāji samazinās vēstuļu sūtīšanu, lūdzu izteikt Mētrienas pagasta un Madonas pilsētas pašvaldību vadītājus Ilmāru Gruduli un Andreju Ceļapīteru.

Nevarēs nesūtīt

– Vēstules jau tagad tāpat vien netiek sūtītas, tāpēc, kas attiecas uz mani pašu, tās sūtīšu arī turpmāk, jo kā nerakstīsi un nesūtīsi, ja ir tāda vajadzība. Protams, vienai daļai iedzīvotāju vēstuļu sūtīšana sagādās grūtības, jo tas izmaksās dārgāk, un droši vien, tā kā ieplānotais paaugstinājums ir diezgan būtisks, būs arī neapmierinātība, – atzīmē Ilmārs Grudulis. – Šo palielinājumu izjutīs arī pašvaldība. Jau tagad pasta izdevumi ir diezgan lieli. Ir jāsūta iedzīvotājiem dažādi paziņojumi, uzaicinājumi, ko arī turpmāk nevarēs nesūtīt, līdz ar to attiecīgi būs jāpalielina izdevumi budžetā. Sūtījumu skaitu būtiski samazināt nevarēsim, jo, piemēram, ar apsveikumiem Ziemassvētkos un citos svētkos arī līdz šim neesam aizrāvušies, līdz ar to arī šajā ziņā neko ietaupīt nevarēsim.

Ir arī citi risinājumi

– Man vairāk patīk personisks kontakts, bet, ja nesanāk satikties, tad labāk sazinos pa telefonu, nevis rakstu vēstuli. Kas attiecas uz pašvaldību, ja tarifs par pasta sūtījumiem tiks paaugstināts, kā iecerēts, tad attiecīgi palielināsies budžeta izdevumi, un, protams, tas rosinās meklēt arī alternatīvus risinājumus. Madonas pilsētas pašvaldībai šai ziņā jau ir pozitīva pieredze. Piemēram, komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumi maksājumu rēķinus iedzīvotājiem piegādā paši, neizmantojot pasta pakalpojumus, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Lielākie vēstuļu sūtījumi, kas jāveic pašvaldībai, ir paziņojumi par nekustamā nodokļa ikgadējiem maksājumiem. Droši vien būs jāapsver, kā to izdarīt lētāk, jo samazināt sūtījumu skaitu nav iespējams. Ja pašvaldībai iedzīvotājiem ir jāizsūta paziņojums vai uzaicinājums ierakstītā vēstulē, tad tas ir jādara. Mazliet citādi var rīkoties, piemēram, attiecībā uz Ziemassvētku apsveikumiem. Pēdējos gados sadarbības partnerus sveicam elektroniskā veidā un ar laikraksta starpniecību. Elektroniskais apsveikums ir mūsdienīgs, bet, protams, pie šīs formas daudziem vēl ir jāpierod, un tas prasa arī lielāku izdomu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px