Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Latvijai — sudrabs!

BAIBA MIGLONE

Autors • 12.02.2026.

Burtu lielums

Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija pagājušajā piektdienā, par kuras aculieciniekiem, pateicoties televīzijai, bija iespēja kļūt arī ikvienam no mums, pārsteidza ar savu krāsainību un vērienīgumu.

Šīs ir 25. ziemas olimpiskās spēles, kas norisinās Itālijā no 6. līdz 22. februārim. Tajās startē vairāk nekā 2800 sportistu, kas pārstāv 92 valstis. Latvijas komandai šīs ir 13. ziemas olimpiskās spēles – un tā ir pārstāvēta ar vēsturē lielāko delegāciju – 68 sportistiem (15. lielākā delegācija), kas startē deviņos sporta veidos. Pagaidām visspožāk veicies mūsu kamaniņu braucējai Elīnai Ievai Botai, kura otrdien, 10. februārī, Milānas-Kortīnas ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja Latvijai vēsturisku godalgu, iegūstot ne tikai sudraba medaļu, bet arī kļūstot par pirmo latviešu sievieti, kas ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnījusi medaļu individuālā disciplīnā, startējot zem Latvijas karoga.
Pēc pirmajiem diviem braucieniem pirmdien E. I. Bota ieņēma 3. vietu – to balstīja spēcīgi starti, ko pierādīja gan sasniegtais starta rekords, gan spēja izbraukt precīzas trajektorijas. Sacensības otrdien trešajā braucienā Bota atsāka teicami. Vienlaikus rezultātu tabulas augšgals sašūpojās. Vācijas sportiste Merle Frēbele, kura pēc diviem braucieniem bija vicelīdere, trešajā braucienā pieļāva vairākas kļūdas, krietni atpaliekot no latvietes. Finālā zelta medaļu izcīnīja vāciete Jūlija Taubica, kura bija ātrākā visos četros braucienos.
Protams, turam īkšķus un sekojam līdzi arī sešiem mūsu novada olimpiešiem, kuriem izdevās izcīnīt ceļazīmi uz olimpiādi. Otrdien diemžēl neviens no mūsu distanču slēpotājiem ne sieviešu, ne vīriešu konkurencē kvalifikāciju nepārvarēja, augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Raimo Vīgants, kuram 52. vieta. Dāmu sacensībās varējām vērot madonietes Kitiju Auziņu un Lindu Kaparkalēju, kā arī Samantu Krampi. Labāko pozīciju izcīnīja K. Auziņa, kura ierindojās 70. vietā.
Biatlona klasikā mūsējais Edgars Mise otrdien pa vienai kļūdai pieļāva gan pirmajā, gan otrajā, gan trešajā šautuvē, turklāt pēdējā šautuvē nesašauti palika trīs mērķi, tādējādi kopumā viņš nopelnīja 6 soda minūtes un ierindojās 83. vietā. Labākais rezultāts no latviešiem bija debitantam Renāram Birkentālam, kurš izcīnīja 31. vietu.
Vakar norisinājās distanču slēpošana sievietēm 10 km brīvajā stilā ar intervāla startu, kurā piedalījās arī Kitija Auziņa un Linda Kaparkalēja.
Tāpat vakar arī sākās daudzu līdzjutēju tik ļoti gaidītais lielais hokejs. Vēlu vakarā pulksten 22.10 arī Latvijai pirmā spēle pret ASV.

13.02.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px