Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Interese par lauku labumiem – negaidīta

Redakcija

Autors • 20.10.2008.

Interese par lauku labumiem – negaidīta
Burtu lielums

Bērzaunes pagastā, laukumā pie Aronas kalna, pagājušajā sestdienā paredzētais lauku labumu tirgus, neraugoties uz brīžiem lietaino laiku, vilināja daudzus pircējus, arī no pilsētas, bet daudzi bija vīlušies, sastopot tik maz tirgotāju.

Tirgotājus, kas bija ieradušies ar savu preci no Bērzaunes pagasta lauku saimniecībām, varēja uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt. Tiem, kas ieradās, nācās secināt, ka pēc lauku labumiem tiešām ir liels pieprasījums un ka, braucot uz tirgu, preču jāņem līdzi krietni vairāk. Būtībā visus pārdevējus izpirka sausus, prece beidzās, nesagaidot pat tirgus beigas pulksten trijos pēcpusdienā.

Par Bērzaunes firmas produktu var saukt kazas piena sieru, un nu to jau ražo divās saimniecībās. Piedalījās z/s "Līvi", piedāvājot siera bumbas eļļā "Labrīt!" ar un bez ķiplokiem, un saimniecība "Aptekas", ļaujot degustēt pikanto kazas piena sieru eļļā, kas ir nedaudz biezpienīgāks un stiprāks. Otra nozare, ar ko Bērzaunē lepojas, ir truškopība, ko tirgū pārstāvēja bioloģiskā saimniecība "Urķi", SIA TD "Sveķi". Izcēlās z/s "Aizupes" rudens ražas stends ar āboliem, ābolu sulu, cidonijām, skābētiem kāpostiem, ķirbjaugiem, rutkiem, redīsiem.
Aicināti bija ne tikai bērzaunieši, bet arī citi lauku saimnieki, taču atsaucība bija maza. Varbūt vainīgs informācijas trūkums vai arī lietainais laiks. No Madonas bija ieradusies dārzniecība "Puķu sēta" ar skaistām mārtiņrozēm podiņos, kā arī amatnieks Jautris Saukums ar pītajiem dažāda izmēra groziem, paplātēm un citiem pinumiem, no Mārcienas pagasta – piemājas saimniecība "Ozollejas" ar skaistiem sīpoliem, sojas pupiņām.

Saražotās un izaudzētās mantas bija par maz lielajam interesentu pulkam. Arī tiem, kas cerēja nopirkt kartupeļus, burkānus, bietes, svaigus kāpostus, medu, maizi, nācās konstatēt, ka neko no meklētajiem lauku labumiem tirgū neviens nepiedāvā.

– Mājās pagrabā ir, bet nevarēju iedomāties, ka kādam būs vajadzīgi tupeņi vai sarkanās bietes, laukos tos neviens neņem. Mēs, laucinieki, burkānus un bietes vedam uz Rīgu, – konstatēja z/s "Aizupes" saimniece Silvija Garbovska. Viņas stendā ātri vien iztukšojās ābolu kastes, jo reti kur mūspusē šogad varēja lepoties ar ābolu gadu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.20.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px