Ziema un stindzinošais aukstums nepavisam negrib atkāpties. Ilgstošā zemā gaisa temperatūra raisa bažas, cik lieli būs apkures rēķini, vai spēs tos samaksāt un nekrāsies soda procenti un parādi par laikā nenomaksāto. Ziemas mēnešos maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem tikai pieaug. Arī ieekonomēt neko daudz nevar. Neviens negaidīja tik bargu ziemu, jo iepriekšējos gados dabas māte patiesi mūs lutināja.
Tuvojoties brīvdienām, daudzi iedzīvotāji saņēma šūnu apraides ziņu jeb ārkārtas brīdinājumu par laikapstākļiem, precīzāk, gaidāmo salu. Protams, ir ļoti labi pārliecināties, ka sistēma strādā, un liela daļa iedzīvotāju, kuri atradās "apdraudētajā teritorijā", saņēma šos brīdinājumus, tomēr vai sals ir kas ārkārtējs, par ko būtu jābrīdina? Un trīs dienas pēc kārtas? Ir labi, ka iedzīvotāji tiek brīdināti, tomēr uzskatu, ka šiem brīdinājumiem jābūt patiešām kritiskās situācijās. Skaļais ziņas troksnis nobiedēja ne vienu vien telefona lietotāju. Ticu, ka papildu brīdinājums tiešām var palīdzēt atgādināt, ka lielos aukstumos jābūt īpaši piesardzīgiem gan rūpējoties par savu veselību, gan drošību, apsildot mājokli. Regulāri lasāmas ziņas, kad ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz izsaukumiem, kas saistīti ar ugunsgrēkiem – deg skursteņi, sodrēji, ugunsnelaimes izcēlušās no nepareizi lietotām elektroierīcēm. Diemžēl šajās nelaimēs cieš ne tikai mājoklis, bet arī paši cilvēki. Tāpat šajā aukstumā cilvēki gūst nopietnus apsaldējumus, kas atstāj būtiskas sekas uz visu mūžu.
Ir svarīgi parūpēties par sevi un saviem tuvajiem, bet nedrīkstam būt vienaldzīgi arī pret līdzcilvēkiem. Nereti var manīt, ka kāds uz ielas ir pakritis. Iemesli var būt dažādi – pēkšņas veselības problēmas, sals, jā, arī alkohols, tomēr var piestāt un uzrunāt, palīdzēt. Šis laiks ir grūts arī dzīvniekiem, kas dzīvo uz ielas. Arī viņiem ir nepieciešama palīdzība. Ikdienas skrējienā, starp savām rūpēm un raizēm nedrīkst aizmirst par cilvēcību. Lai kā dzīvē būtu gājis, labie darbi un sirds siltums vienmēr atmaksājas.
Pamazām diena kļūst garāka, vakari gaišāki, un ir sajūta, ka tepat aiz stūra jau ir pavasaris. Veikalos jau priecē pirmās tulpes un narcises. Sevi varam iepriecināt un pavasari "uzburt", ieliekot šos ziedus vāzē uz galda. Daba mūs apdāvina ar skaistiem skatiem – sauli, sarmas piebirušiem kokiem, naktīs zvaigžņotām debesīm. Ziema šogad ir patiesi skaista. Ir cerība, lai gan pavisam maza, ka arī vasara šogad mūs lutinās!
06.02.2026.