Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Uzteic iedzīvotājus „Pārdaugavā”

Redakcija

Autors • 15.10.2008.

Uzteic iedzīvotājus „Pārdaugavā”
Burtu lielums

Laikrakstā „Stars" regulāri pievēršam uzmanību atkritumu savākšanai un šķirošanai Madonā. Par to mūsu pilsētā rūpējas attiecīgie dienesti, kas diemžēl par darba trūkumu nevar sūdzēties, jo iedzīvotāji dara visu, lai darāmā pietiktu un dienestiem vienmēr būtu, ko savākt.

– Par daļas iedzīvotāju attieksmi var tikai brīnīties. Piecūkoti tiek gan meži pilsētas tuvumā, gan citas teritorijas, atkritumu savākšanas laukumus ieskaitot. Daudzi pie konteineriem piebrauc ar mašīnām, bet izkāpt ir par slinku, līdz ar to atkritumu maisu izmet, kur pagadās. Labi, ja trāpa konteinerā, bet citi pat to nemēģina darīt. Nomet turpat pie brauktuves, tas nekas, ka citiem garām jāstaigā, – savus novērojumus atklāj SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis. Viņš uzsver, ka Madonā ir ļoti daudz skaisti sakoptu māju, taču – kur paliek nopļautā zāle, nozāģētie zari, pērnās lapas? Liela daļa tiek nomesta pie atkritumu konteineriem.

– Savu māju sakopj, bet koplietošanas teritorijas pilsētā pieķēza, – secina Guntars Dzenis un vienlaikus min arī pretējus piemērus: – Brīnumainā kārtā tīrība patlaban ir panākta atkritumu savākšanas laukumā pie rajona bibliotēkas, kur ilgstoši tika nesti dažādi dārza un cita veida atkritumi un krauti kaudzē, bet tagad tā netiek darīts. Uzteikt varu iedzīvotājus tā saucamajā „Pārdaugavā" (privātmāju rajons aiz dzelzceļa), kur atkritumu savākšanas konteineru laukumos vienmēr ir kārtība.

Bet tad SIA „Madonas namsaimnieks" vadītājs sarunā atkal pievēršas „sāpju bērniem" Madonas pilsētā – tā joprojām esot Ozolu iela, tāpat Nagates iela. Viņš atgādina, ka SIA „Madonas namsaimnieks" var iegādāties speciālus, aizvelkamus 50 l lielus maisus dzeltenzaļā krāsā, ja, veicot kādus lielākus darbus, ar izvietoto konteineru mājā nepietiek, un pēc tam tos, piepildītus ar atkritumiem, novietot atkritumu savākšanas laukumos, kur tie tikšot paņemti, jo par to ir samaksāts. Savukārt, ja mājā tiek veikts remonts vai mainītas mēbeles, durvis, krēslus, logus, vecos dīvānus un citus lielgabarīta priekšmetus vēlams novietot konteineru laukumos, ņemot vērā, ka tie tiek aizvesti katru otro ceturtdienu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px