Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonu apmeklē iekšlietu ministrs

Redakcija

Autors • 11.10.2008.

Madonu apmeklē iekšlietu ministrs
Burtu lielums

Aizvakar Madonā ieradās iekšlietu ministrs Mareks Segliņš. Viņa mērķis bija iepazīties ar Iekšlietu ministrijai pakļauto dienestu vietējām struktūrām.
Apmeklējuma laikā ministrs, ko pavadīja arī ministra biroja vadītājs Normunds Beļskis, viesojās Madonas rajona policijas pārvaldē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas brigādē un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

– Es katru nedēļu cenšos aizbraukt uz kādu no rajonu centriem, lai paplašinātu savu redzesloku. Viena lieta ir lasīt statistiku, uzklausīt dienestu priekšniekus Rīgā, pavisam kas cits – atbraukt uz konkrētu vietu. Pirmkārt tāpēc, ka ir vēlme redzēt manā pārraudzībā esošo institūciju materiāltehnisko stāvokli, kā izskatās policijas ēka Madonā, kā – ugunsdzēsības dienests, un otrs ir parunāties ar cilvēkiem, no kā es gūstu virkni vērtīgu atziņu, kuras man veidojas daudz citādāk nekā Rīgā, uzklausot dienestu priekšniekus. Piemēram, Rīgā Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Aldis Lieljuksis visu laiku stāsta, kā viņš gatavojas kaut ko policijā reformēt. Esot uz vietas rajonos (un tā tas ir pilnīgi visos rajonos), es dzirdu, ka cilvēki to nevēlas, jo reformas viņiem rada neskaidrības izjūtu. Mēs zinām, ka drīzumā noslēgsies teritoriālā reforma, vispirms vajadzētu sagaidīt to un tad veikt reformas policijā. Šis ir tikai viens piemērs, kur atšķiras dienestu priekšnieku Rīgā teiktais no cilvēku sacītā rajonos, – norādīja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.

Madonas apmeklējumu viņš sāka ar vizīti pie Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera, jo saskaņā ar ministra teikto ir svarīgi, kādas ir pašvaldības vadītāja un Iekšlietu ministrijas dienestu attiecības.
– Man ir ļoti svarīgi uzzināt, vai dienestos strādājošie saprot, ka viņi kalpo iedzīvotājiem, pašvaldībām, nevis paši sev. Viņi ir tāpēc, lai cilvēki varētu justies droši, lai notvertu noziedzniekus, un galu galā viņiem ir jāsadarbojas ar pašvaldību, tāpēc es katru reizi pajautāju, kāda ir šī sadarbība. Policijas apmeklējums man atstāja labu iespaidu, neko sevišķu, par ko kritizēt vietējos policistus, neatklāju, arī paanalizējot statistiku, Madona izskatās labi. Jūsu rajonā nav augsts noziedzības līmenis; protams, ir rajoni, kur tas ir vēl zemāks. Atklāto lietu procents ir diezgan labs, vidēji valstī tie ir 27%, Madonā – krietni virs vidējā. Un noziegumu atklāšana ir vislabākā profilakse, – uzsvēra ministrs

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.10.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px