VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa informēja laikrakstu „Stars”, ka 26. augustā pulksten 00.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Saules ielu Madonā, kur dega graudu kalte 20 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar kaltes darbiniekiem no tās pārkrāmēja aptuveni 60 tonnas auzu, lai nodzēstu visus degšanas un gruzdēšanas perēkļus. Pulksten 6.04 ugunsgrēks likvidēts.
VUGD Madonas daļas komandieris Arnis Šmugais pastāstīja: – Patieso kaltes aizdegšanās iemeslu noskaidro policija, bet VUGD darbinieku rīcībā esošā informācija norāda, ka kaltē tika žāvētas auzas. Neesmu profesionālis šajā jomā, bet, ja auzām ir klāt salmu un stiebru piemaisījums, pastāv ļoti liela iespējamība, ka var notikt pašaizdegšanās. Organiskā viela, kas atrodas šajā maisījumā, sakarst un var izraisīt pašaizdegšanos. Pie lielākas temperatūras auzas un salmu, stiebru maisījums sāka gruzdēt. Nevaru apgalvot, ka tieši tā bija vai nebija, jo, kā jau teicu, šis ir tikai minējums. Darba process bija diezgan sarežģīts. Bija grūti piekļūt pie visām ejām, tāpēc degšanas un gruzdēšanas perēkļu apdzēšana aizņēma laiku. Vajadzēja arī pārkraut un pārmeklēt graudus, tas prasīja gan darba, gan laika resursus.
29.08.2025.