Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vēlēšanu rezultāti

ZANE BIKOVSKA

Autors • 12.06.2025.

Burtu lielums

Noslēdzoties pašvaldību vēlēšanām un apkopojot balsojumu, zināms jaunais Madonas novada domes deputātu sastāvs. Tajā ir gan pazīstamas sejas, gan jauni „kadri”, kuri turpmākos četrus gadus pierādīs sevi un, cerams, attaisnos vēlētāju liktās cerības. Kā vērtējat vēlēšanu rezultātus — vaicāju Varakļānu novada pašvaldības priekšsēdētājam Mārim Justam un Madonas apvienības pārvaldes vadītājam Guntim Ķeverim.

Mazāk centralizēti
– Pirmkārt, gribu pateikt paldies vēlētājiem, kuri izrādīja tik lielu uzticību. Par Varakļānu iedzīvotājiem zinu – viņi man uzticas daudzu gadu garumā, bet tas, ka arī Madonā un citviet novadā saņēmu gana lielu atbalstu, rada pat zināmu pārsteigumu un arī atbildības sajūtu. Šobrīd gatavojam visu, lai varētu apvienot Madonas un Varakļānu novadus un turpmāk strādāt kopā gan grāmatvedībā, gan praktiskās jomās. Mēģinām saprast, kā sistēma mainīsies šeit uz vietas Varakļānos, kā viss būs jāsalāgo. Novada kontekstā runājot – tas, ka ievēlēti tika trīs saraksti, manuprāt, dod stabilu sastāvu. Novada administrēšanas līmenī nekādas būtiskas izmaiņas noteikti nav plānotas, bet no savas puses, cik vien varēšu ietekmēt, gribu, lai pārvaldība būtu pēc iespējas mazāk centralizēta un tuvāk iedzīvotājiem. Attālākajās vietās, mazpilsētās un ciemos pakalpojumiem jāpaliek pieejamiem. Mazajām novada vietām nav jāpazūd, bet gan jāattīstās ar savu redzējumu un līdzdarbību visās jomās. Mani nedaudz māc bažas par šo centralizāciju, atbalstu vairāk vietējo kopienu cilvēkus, kuri ir uz vietas un mēģina darīt, – uzsver Māris Justs.

Laba komanda
– Esmu priecīgs par vēlēšanu rezultātu, bet esmu apbēdināts, ka pilsētas iedzīvotāju aktivitāte ir tik maza un par saviem pilsētas cilvēkiem madonieši balsojuši tik maz. Varakļāni bija ļoti labs piemērs tam, ka savējos atbalsta – 89 % balsoja par savējiem; tāpat Ērgļi ar gandrīz 60 %. Cik jaunajā sasaukumā ir madoniešu? Trīs deputāti uz visu novadu no Madonas pilsētas ir bēdīgi. Lauku teritoriju iedzīvotāji izrāda lielu aktivitāti un atbalstu. Mēs gribam, lai pilsētā viss būtu, viss notiktu, bet pie galda nav pilsētas cilvēku. No piecarpus tūkstošiem balsstiesīgo pilsētas iedzīvotāju vēlēšanās piedalās tikai divi tūkstoši. Protestējam, ka pilsētā trūkst tā, nav šitā. Un nebūs arī, ja nebalsosim par pilsētas deputātiem. Kopējais rezultāts ir ļoti labs, tādu es to apmēram arī biju paredzējis. Pēc ilgiem gadiem novadā koalīcija var sastāvēt tikai no vienas partijas. Komanda ir ļoti laba, prieks, ka varēsim turpināt strādāt, – pauž Guntis Ķeveris.

13.06.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px