Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vēlreiz par koplietošanas telpu uzkopšanu

Madonas pilsētas Iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības valdes priekšsēdētāja J. Adamoviča

Autors • 28.04.2025.

Burtu lielums

Atgriežoties pie 22. aprīļa laikrakstā „Stars” publicētā — „Sūdzības par koplietošanas telpu uzkopšanu”, kur nekas tā arī nav atrisināts, radās liela neizpratne, lai neteiktu vairāk.

Var saprast vai piedot „ikdienas" vecam cilvēkam, kurš nezina vai arī negrib saprast noteikumus, dzīvojot daudzdzīvokļu mājā un skaitoties dzīvokļa īpašniekam, bet amatpersonām un pakalpojumu sniedzējiem elementāri gan jāzina un jāizprot pats pamats – Dzīvokļa īpašuma likums.
Likuma 2. panta 2. punkts nosaka – dzīvokļa īpašums kā lietu kopība sastāv no atsevišķā īpašuma un attiecīgas kopīpašuma domājamās daļas. Dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošais atsevišķais īpašums un kopīpašuma domājamā daļa tiesiski nav atdalāmi.
Likuma 4. panta 1. un 3. punkts nosaka kopīpašumā esošās daļas, t. sk. bēniņus, kāpņu telpas, pagrabtelpas, komunikācijas, kā arī zemes gabalu, uz kura atrodas attiecīgā dzīvojamā māja. Tas viss tiek atspoguļots katra dzīvokļa īpašnieka zemesgrāmatā, par ko jāmaksā arī nekustamā īpašuma nodoklis.
Par kārtību daudzdzīvokļu mājā, t. sk. koplietošanas telpās, atbild visi dzīvokļu īpašnieki un iedzīvotāji, to paredz Likuma 10. panta "Dzīvokļu īpašnieku pienākumi" 6. punkts – saudzīgi izturēties pret kopīpašumā esošo daļu, ievērot tās lietošanas noteikumus, kā arī normatīvajos aktos noteiktās sanitārās, ugunsdrošības un citas prasības, lai neradītu aizskārumu citu cilvēku drošībai un veselībai, apkārtējās vides kvalitātei, bet 8. punkts nosaka – pildīt dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtos lēmumus. Tad jājautā, kāpēc pēc sūdzībām par koplietošanas telpu uzkopšanas problēmām mājā Veidenbauma ielā (kura arī ir Madonas pilsētas Iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrībā) pusgada laikā neviena amatpersona nedz Madonas pašvaldības Sociālajā dienestā, nedz bez līguma pamata, pakalpojuma "Sociālā aprūpe mājās senioriem" sniedzēja „Latvijas Samariešu apvienība" vadībā nespēj vai nevēlas atrisināt šo jautājumu. Vai tiešām ir tik noslogoti, ka nevar izdarīt izmaiņas līgumā? Vai neiespējami noskaidrot, kas paredzēts sētnieka darba pienākumos vai kas mājas apsaimniekošanas Koplīgumā? Nu nav tur paredzēts sētniekam uzkopt mājas kāpņu telpas! Un Likuma panti un punkti jāievēro katram dzīvokļa īpašniekam, kurš vēlas dzīvot daudzdzīvokļu mājā.
Cerams, ka pašvaldības Sociālais dienests drīzumā atrisinās šo elementāro problēmu sadarbībā ar „Latvijas Samariešu apvienību" un kundzi, kura pati nekopj un neļauj to darīt aprūpētājai.

29.04.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px