Vakar skolās un bērnudārzos tika svinēta Miķeļdiena, kas ir rudens ieskaņas svētki. Miķeļi ir apjumības jeb appļāvības – pēdējā pļaujas diena, kad ar maģisku rituālu palīdzību cenšas nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību.
Bērzaunes pamatskolā vakar tika veidota ziedu un ābolu taka, kā arī notika citi pasākumi. Bērzaunes pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Inguna Dūma pastāstīja: – Iepriekšējos gados mums bija tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus, bet šogad izdomājām ko pavisam citādāku – kopīgi veidojām ziedu un ābolu taku. Skolēni no katras klases nesa dažādas rudens veltes, bija gan kastaņi, gan dažādi āboli, gan citas veltes. Skolas pagalmā vijās gara taka, kas tika veidota no veltēm, ko skolēni sanesa. Ziedu paklāju veidojām pa posmiem, katrai klasei tas bija savs. Klases gatavoja arī Miķeļgrozu. Arī tajos tika izmantotas dārzā pieejamās rudens bagātības. Interesants bija Miķelis, kas izveidots no ķirbja, bet 1. klases groziņā dzīvoja puravu ģimene. Bērni radoši un aktīvi iesaistījās šajos pasākumos un priecājās par paveikto. Darbi bija īpaši un interesanti. Visi priecājās un, manuprāt, labi pavadīja laiku, veidojot šos pārsteigumus Miķelim.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AGRA VECKALNIŅA foto