PRAULIENAS pagastā 11. septembrī tika atvērts jauniešu centrs, kurā bērniem un jauniešiem ir iespēja jauki pavadīt laiku. Jautāta, kā radās doma par šādu centru, jauniešu centra vadītāja Sarmīte Lazdiņa atklāj: – Ideja radās, raugoties uz bērniem un jauniešiem, kuri vēlējās darboties kopā, bet, diemžēl, nebija telpu.
Bija nepieciešama vieta, kur viņi varētu spēlēt sporta un galda spēles, darboties radošajās darbnīcās un satikties ar draugiem. Pateicoties LEADER+ ES struktūrfonda "Integrētās lauku attīstības izmēģinājuma stratēģijas" projektam "Pirmais posms", tika izremontētas daudzus gadus neizmantotās pagraba telpas. Darbā aktīvi iesaistījās arī paši jaunieši un viņu vecāki. Tika ievilkta jauna elektroinstalācija, ierīkota ventilācija. Sienas nokrāsoja, un bērni tās apgleznoja. Centrā tagad ir tenisa galds un dažādas galda spēles. Jaunieši aktīvi nāk un izmanto piedāvātās spēles. Paredzētas ir arī radošās darbnīcas. Pašlaik notiek darbi, lai tās varētu darboties. Manuprāt, bērni šeit labi pavada laiku. Jauniešu centrs ir atvērts līdz pulksten 21, un visiem interesentiem tas ir pieejams. Priecājos, ka šis projekts ir guvis pagasta iedzīvotāju atsaucību.
Autore: AGRITA NUSBAUMA