Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pērn samazinājies bojāgājušo skaits uz valsts autoceļiem

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.03.2025.

Burtu lielums

Salīdzinot ar 2023. gadu, pērn ievērojami samazinājies bojāgājušo skaits ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) uz valsts autoceļiem: 2023. gadā tie bija 92, pērn — 69 cilvēki.

Pēc VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Komunikācijas daļas sagatavotās statistikas, visvairāk CSNg bojāgājušo pagājušajā gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, bija sadursmēs – 28 cilvēki, 2023. gadā tie bija 38. Pērn 15 cilvēki gāja bojā transportlīdzekļa uzbraukšanas dēļ, 2023. gadā – 16; transportlīdzeklim saduroties ar šķērsli, gāja bojā 12 cilvēki, 2023. gadā – deviņi; desmit cilvēki gāja bojā transportlīdzekļu apgāšanās rezultātā, 2023. gadā – 18.
– 2024. gadā divi cilvēki gāja bojā, transportlīdzekļiem uzbraucot velosipēdistiem, kas ir ievērojami mazāk nekā 2023. gadā, kad šādos negadījumos gāja bojā astoņi cilvēki. Vēl divi cilvēki ir gājuši bojā cita veida negadījumos. Aizvadītajā gadā bija pieci smagie ceļu satiksmes negadījumi, kur katrā bija vairāk nekā viens bojāgājušais. Starp tiem ir divi CSNg ar uzbraukumu kokam – vienā gāja bojā trīs cilvēki, otrā – divi, kā arī trīs sadursmes – divās gāja bojā divi cilvēki katrā, bet vienā sadursmē gāja bojā trīs cilvēki.
Sadursmes ir CSNg ar smagākajām sekām, tieši sadursmēs katru gadu ir visvairāk bojāgājušo, – informēja komunikācijas daļas pārstāvji. – Sadursmes visbiežāk ir pārgalvīga, nepārdomāta manevra rezultāts, kad autovadītājs pieņem kļūdainu lēmumu apdzīt nepiemērotā laikā vai vietā vai arī neievēro priekšrocības zīmes, izbraucot uz galvenā ceļa. 20 no 28 sadursmēm pērn notika uz valsts galvenajiem autoceļiem, šie ir ceļi ar lielāko satiksmes intensitāti un noslodzi. Efektīvākais veids, kā samazināt sadursmju skaitu, – noslogoto autoceļu pārbūve, nodrošinot atdalītas brauktuves un likvidējot pieslēgumus.
17 cilvēku pērn gāja bojā CSNg, kur autovadītājs vai gājējs bija reibumā. Astoņi no tiem gāja bojā negadījumos uz valsts vietējās nozīmes autoceļiem, pieci – uz reģionālajiem un četri – uz galvenajiem autoceļiem.

21.03.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px